Gustáv Husák - právník, komunista, vězeň, prezident, technolog moci přehled

Gustáv Husák -  právník, komunista, vězeň, prezident, technolog moci
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199058/gustav-husak-sB7-199058.jpg 4 8 8

V životě naší společnosti zanechal Gustáv Husák hlubokou stopu. Pro jedny zůstal jako odstrašující příklad komunistického normalizátora, pro jiné byl politikem, jenž upevnil otřesené vnitřní i mezinárodněpolitické renomé země, do jejíhož čela byl postaven ve chvíli, kdy byla ochromena sovětskou okupací a hrozila jí ztráta samostatnosti. Gustáv Husák pro mnohé z nás stále představuje kontroverzní a do jisté míry i tragickou postavu naší novodobé historie. Mohl si za to pouze on sám, nebo zde hráli významnou roli i lidé, jimiž se obklopil, a doba, v níž zaznamenal svůj mohutný mocenský vzestup? Otázka střídá otázku. Možné odpovědi na ně naleznete v nové biografické knize Jána Nováka, který přibližuje výraznou osobnost někdejší československé politické scény z různých úhlů pohledu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Gustáv Husák - právník, komunista, vězeň, prezident, technolog moci. Přihlašte se a napište ho.

Sygi
25.11.2018 4 z 5

Velmi dobře podaná biografie Gustáva Husáka, hluboce přesvědčeného komunisty, kterého od jeho "víry" neodradil ani fakt, že ho mučili příznivci toho samého ideologického proudu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Gustáv Husák - právník, komunista, vězeň, prezident, technolog moci v seznamech

čeští/českoslovenští prezidenti Gustáv Husák, 1913-1991

Autorovy knížky