Groteska přehled

Groteska https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70701/bmid_groteska-BTK-70701.jpg 4 292 292

Groteska, to je posměšné pojednání o věcech smrtelně vážných. Či pokud chcete, „důvěřivé smlouvání s osudem“, jak autor popsal zoufalou snahu svých oblíbených komiků, Laurela a Hardyho, probojovat se všemi životními trapasy a neúspěchy. Groteska, to je román, kde se mikrominiaturizovaní Číňané teleportují na Mars, na Manhattanu roste býlí a kolohnátský poloviční génius s bizarním dětstvím reorganizuje hroutící se americkou společnost do soustavy umělých rodin. Ale kde se také pojednává o lidské (ne)schopnosti vzájemné komunikace a lásky.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Slapstick , 1976

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Groteska. Přihlašte se a napište ho.

Majto
01.04.2024 3 z 5

Zvláštne čítanie. Niektoré nápady sa mi dosť pozdávali, aj som sa občas zasmial, no ako celok to bolo aj pre mňa dosť namiešané z mnohých ingrediencií, ktoré u mňa spolu až tak nefungovali. No nad knihami autora isto nelámem palicu a rád prečítam aj ďalšie.

Bája89
06.11.2021 3 z 5

Na Grotesku jsem narazila jako na audioknihu v podání úžasného Borise Rösnera a nedokázala jsem mu odolat. Nadšená z poslechu Matky noc jsem měla jistá očekávání a sobecké čtenářské nároky na autora. Byly momenty, kdy mě příběh velmi silně zasáhl a rezonoval mnou, dokonce dokázal rozesmát, ale většinou mě jen obtékal. Haj hou!

Lac
14.09.2021 5 z 5

Mistrná groteska jež zaslouží dalších 50 hvězd z vlajky.
PS: kruté záchvaty smíchu mě provázely na každé druhé straně, musel jsem ji číst delší dobu, abych se dočasně zbavil bolestí břicha.

Zatím zde není žádná související novinka.

Nepečuj o zítřejší den, nebo zítřejší den pečovati bude o své věci. Dostiť má den na svém trápení.

Kniha Groteska v seznamech

v Právě čtených4x