Giganti přehled

Giganti https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234086/bmid_giganti-HP3-234086.jpg 5 3 3

Neprávem opomíjenou kapitolou z historie druhé světové války je vývoj a nasazení gigantických dopravních letounů nacistickou Luftwaffe. Ať již šlo o bezmotorové Me 321, šestimotorové Me 323 či připravované projekty ZSO 523 a FZ-Zeppelin, vždy to byly stroje, které dodnes vzrušují fantazii milovníků letectví. Vedle příběhů o nasazení těchto strojů do bojových akcí je součástí knihy i pohled z "druhé strany", tedy pohled pilotů vlečných letounů He 111Za či Bf 110, kteří bezmotorová monstra Me 321dostávali do vzduchu.... celý text

Literatura naučná Historie Vojenství
Vydáno: , Mustang

...schleppte und flog giganten , 1976

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Giganti. Přihlašte se a napište ho.

pavel80
09.12.2017 5 z 5

Knihu doporučuji spíše techničtěji založeným fanouškům letectví, kromě popisu všední služby létání s Giganty obsahuje její velká část i značně podrobné technické detaily vývoje, vzniku, zkoušek a jednotlivých verzí Gigantu. Je vidět, že ji psal člověk nejpovolanější, sám pilot Gigantu. Například detailní líčení vleků Gigantu pomocí trojice stíhaček Messerschmitt Bf 110 je skutečně zajímavé. Překlad včetně technických termínů je bezchybný (což nebylo u publikací, vydávaných v té době nakladatelstvím Mustang zdaleka pravidlem, některé pak u trochu odbornějších čtenářů působily doslova jako parodie). Bonusem knihy je i zajímavá fotografická příloha, barevné bokorysy a plány. Jako člověk, co se řadí do shora uvedené skupiny čtenářů, nemohu nedat nic jiného, než pět hvězdiček.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Giganti v seznamech

v dalších seznamech1x