Jeden musí z kola ven přehled

Jeden musí z kola ven https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408766/bmid_jeden-musi-z-kola-ven-0IF-408766.jpg 4 113 113

George Smiley série

V románu Jeden musí z kola ven se setkáváme s Georgem Smileym po desetli letech od Špiona, který přišel z chladu a opět v nové, jako vždy nebezpečné situaci. Starý šéf výzvědné služby je po smrti a firmu teď řídí někdo nový spolu s konsorciem vysokých agentů. Z Moskvy přijde informace, že právě v nejvyšších kruzích tajné služby je sovětský špeh. Román se roku 2011 dočkal úspěšné filmové podoby s Garym Oldmanem, Colinem Firthem a Benedictem Cumberbatchem v hlavních rolích. „John Le Carré je velmistr špionážních příběhů.“ Financial Times... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Argo

Tinker Tailor Soldier Spy , 1974

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jeden musí z kola ven. Přihlašte se a napište ho.

GgHh
28.04.2024 5 z 5

Le Carrého románům je vytýkána pomalost děje, rovněž jako zahlcení postavami, ve kterých se člověk mírně ztrácí. Tato nejistota ale knize přidává ono tajemno a napětí, jenž je pro špionážní romány důležité. Mezi nejzajímavější části knihy patří jistě část odehrávající se v bývalém Československu.

Analnivetrelec
01.05.2023 5 z 5

Mimochodem, kdo chce vidět konec špiona Olega Peňkovského, ať shlédne film Jack Strong.

Analnivetrelec
01.05.2023 5 z 5

Tuhle knihu jsem si koupil jen proto, že jsem chtěl pochopit vše, co jsem viděl ve stejnojmenném filmu. Geniální. A pro hnidopichy, podle skutečné události. Lehce. Kdo ví, ví, kdo neví, měl by si přečíst dějiny špionáže

Knižní novinky (28. týden)

08.07.2019

Kniha Jeden musí z kola ven v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech4x