Kletba přehled

Kletba
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225407/bmid_kletba-9f7-225407.jpg 4 20 20

Geordie Sharp série

< 4. díl

Příběh knihy se odehrává v jedné středoafrické zemi, zmítané občanskou válkou. Do země je vyslána skupina vojáků SAS, aby zajistila přípravu jednotek oficiální vlády. Původně poklidný výcvik nakonec vyústí v konflikt mužů SAS s oběma znesvářenými stranami. Hlavní hrdina, Geordie Sharp, vypravěč příběhu, jedná pod tlakem času a únavy, dělá chyby a podléhá svým emocím. Schopnosti a jednání domorodých Afričanů jsou pro něj často těžko pochopitelné…... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Naše vojsko

Tenth Man Down , 1999

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kletba. Přihlašte se a napište ho.

ThomasRuhe
08.06.2022 3 z 5

V první polovině je příběh volnější, sledujeme jak několik vybraných členů SAS zde dohlíží na výcvik afrických vojáků. To je takové seznámení. Druhá část je výrazně akčnější, více boje, hledání diamantu a jaderných střel. Celkově hodnotím knihu jako slušný průměr.

čef
13.11.2020 5 z 5

Nebyl to vůbec román o tom, co naznačuje titulní strana, tedy o souboji SAS s Navy Seals, to asi jenom řádil ožralý výtvarník, který knihu určitě nečetl. Zde šlo o tvrdý boj kdesi v jižní Africe, kde jde o věci, kterým nemůžeme my žijící v našem blahobytu rozumět. Hlavně jde o život v divokém prostředí africké pustiny a taky samozřejmě o obrovský diamant a atomové střely. Příběh jistě hodně napínavý, takže jsem si smlsl.

Renda698
08.11.2020 4 z 5

nově jse jmenuje kletba

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kletba v seznamech

Colin Armstrong