Gaston 1 - Z packalských archivů přehled

Gaston 1 - Z packalských archivů https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133726/bmid_z-packalskych-archivu-859-133726.jpg 3 5 5

Gaston je všehoschopný a všudypřítomný pomocník a poslíček v kanceláři, který je bezmezně oddaný své práci. Je pro své šéfy pravým požehnáním nebýt toho, že jej provázejí ty největší katastrofy a průšvihy, jaké si stěží dovedeme představit. Komiksový hrdina Gaston baví francouzské čtenáře již více než padesát let. Vymyslel si jej belgický kreslíř André Franquin zprvu jen proto, aby zaplnil prázdné půlstrany v časopise Spirou. Jeho hrdinu si však rázem oblíbili všichni čtenáři bez rozdílu věku…... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , CooBoo

Gaston 1 - Les archives de la gaffe

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Gaston 1 - Z packalských archivů. Přihlašte se a napište ho.

trudoš
01.02.2020 3 z 5

Příjemná stripová série, která určitě potěší všechny fanoušky frankofonního komiksu. Ostatním však bude pravděpodobně připadat jako vytržená z kontextu. Postava Gastona totiž vznikala na stránkách magazínu Spirou, kde se zpočátku objevovala pouze jako bezprizorní figura, jež neměla zásadnějšího využití. Později vznikly kreslené vtípky, v nichž sympatický packal dovádí svými kousky členy redakce k šílenství, a ty si pak prosadily vlastní řadu.
Co rozhodně stojí za povšimnutí, je hravá karikatura Andrého Franquina. Ten chlap byl mistr. S humorem už to ale tak slavné není, je znát, že dílo už má nějaká ta léta za sebou. Většina skečů je tedy úzce provázaná s dobovým děním a atmosférou v časopise, o němž většina čtenářů dnes nemá ani ponětí. Takže se zkrátka nechytáte, nebo vám pointy přijdou přespříliš průhledné. Groteska je to ovšem střízlivá, jemná a perfektně nakreslená. A já jsem skutečně rád, že tady vyšla alespoň tahle malá ukázka autorovy dlouholeté působnosti na belgickém trhu.

Disease
11.07.2017 3 z 5

Ale jo, když se prokoušete archiváliemi, je ta stripová část celkem zábavná.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Gaston 1 - Z packalských archivů v seznamech

Autorovy knížky