Gang přehled

Gang
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200065/gang-200065.jpg 3 63 63

Bratři Baileyovi jsou odhodláni udělat vše pro to, aby si jich svět vážil. Po dobrém, nebo po zlém. Na první pohled jsou jako voda a oheň: Petrovy uhlazené způsoby mistrně skrývají nelítostnou povahu, zatímco o Danielově slabosti pro násilí se vyprávějí legendy. Jeden od druhého se liší – ale společně jsou nepřekonatelní. Od sedmdesátých let vládnou londýnskému East Endu, a když do služeb rodinného gangu vstoupí i synové, zdá se, že Baileyovy nemůže nic ohrozit. Zdání ovšem klame: když jste na vrcholu, vždycky vás někdo chce stáhnout dolů. Vždyť v tomhle byznysu se točí příliš velké peníze... Konkurenční klany však nejsou jediným problémem Baileyových. Další potíž pro ně představuje Danielova jediná dcera Tania. Vyrůstala v blažené nevědomosti o povaze rodinného podnikání, ale pak je náhle konfrontována s drsnou skutečností. A právě v té chvíli učiní rozhodnutí, které ovlivní celý její příští život.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Domino

The Life , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Gang. Přihlašte se a napište ho.

Pítrs85
04.05.2022 2 z 5

Martina Cole sice píše o britském undergroundu, ale píše jím způsobem, jako kdyby její cílový čtenáři (mno spíše čtenářky) byli konzumenti magazínů typu Cosmopolitan apod., prostě je to asi tak drsné, jako čeští gangsta rappeři, týpci, co neumí zabít ani čas... Takže nechci generalizovat, ale příště romány o podsvětí asi už jedině od autorů, nikoliv od autorek. Nadruhou stranu se musí Martině nechat, že píše jednak čtivě a jednak přehledně, což je velkej plus vzhledem k tomu, že je tu asi dvěstě hlavních a třitisíce vedlejších postav. Ale zkrátka jsem všechno to fuckování a násilí moc nežral.

čef
02.06.2018 2 z 5

Nalákal mne název knihy, ale brzičko jsem zjistil, že nejde o něco ve stylu Puzzovo Kmotra, ale o vztahový román o problémech mezi bratry, syny, bratranci a manželkami. Dějová linka slouží jenom k tomuto účelu a nemuselo by to být až tak zlé, kdyby zde nebyly ty sáhodlouhé bezobsažné odstavce, cosi stále vysvětlující a opakující. Čtenářky tak určitě potřebují hodně trpělivosti a vlídnosti, aby se protrápily k závěru této skoro 500 stránkové knihy, ale takových, dle mého odhadu, asi moc nebude.

Lenka8418
04.05.2018 1 z 5

Martinu Cole mám ráda. Nejvíc se mi od ní líbí kniha Maniak. Tahle kniha mně ale fakt nezaujala, přišla mi jako životopis gansterské rodiny. Žádné velké napětí, příběh. Ale za přečtení jsem ráda

Knižní novinky (3. - 9. 3.)

01.03.2014

Kniha Gang v seznamech