Oblázek na obloze přehled

Oblázek na obloze https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2316/oblazek-na-obloze-2316.jpg 4 235 235

Román se odehrává po založení Galaktického Impéria, jehož rozpad poté sleduje slavný cyklus Nadace. Joseph Schwartz se ocitá v nesrozumitelném světě, na němž se lidé pro nedostatek místa a potravin mohou dožít pouze šedesáti let úředně povoleného věku… Joseph Schwartz se řízením osudu ocitne na Zemi tisíce let v budoucnosti. Země se stala naprosto bezvýznamnou planetou a navíc je po prehistorických nukleárních válkách radioaktivní Nyní plánuje poslední zoufalý pokus o návrat ke slávě, a to za každou cenu. Pozemský plán na dobytí Galaxie má ale odpůrce… Píše se rok 827 galaktické éry. Trantor vládne svému Galaktickému impériu, které bude trvat přes 12 000 let. Oblázek na obloze je prvním – chronologicky ovšem posledním – příběhem, na jehož pozadí se tvoří dějiny Říše, jejíž soumrak je popisován v Nadaci. -- zdroj: www.legie.info -- ... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Triton

Pebble in the Sky , 1950

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Oblázek na obloze. Přihlašte se a napište ho.

Lolila
12.03.2024 5 z 5

Tak tento spisovateľ ma neomrzí. Zaujímavé, nadčasové sci-fi.

Lajtwing
27.01.2024 4 z 5

Má první knížka od pana Asimova. Na začátku jsem prožil opravdové zmatení. Původně jsem mířil na tři hvězdy, ale konec poskytl jednoduché, zato účinné rozuzlení. Příběh dle mého názoru trpí malým rozsahem. I tak je vize z roku 1950 zajímavá, jaksi nadčasová. Vize této Země není sice nikterak originální nebo detailní, ale historické okolnosti Země a vztah pozemšťanů k jiným civilizacím je tragický. Několik detailů distopické společnosti stačí k dostavení "blbé nálady" (šedesátka!).

Pan Schwartz je až na konec pasivní pozorovatel. Jeho pasivitu ospravedlňují mantinely příběhu. Archeolog Arvadran byl často křečovitě unáhlený. Postava tajemníka správně nesmlouvavá a slizká.

Také bych chtěl na synapsifikaci, možná bych pak chápal daně, naučil se další jazyk nebo si našel ženskou. Pokrok nebo ne, lidé budou zmanipulovatelní zmetci i v budoucnosti!

Luigi1
03.12.2023 5 z 5

Asimov opět zabodoval

Knižní novinky (10. - 18. dubna)

09.04.2013

Kniha Oblázek na obloze v seznamech

v dalších seznamech6x