František Kutnar a strukturalismus v interpretaci sociálních a hospodářských dějin přehled

František Kutnar a strukturalismus v interpretaci sociálních a hospodářských dějin https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64179/frantisek-kutnar-a-s-64179.jpg 4 3 3

Monografie vycházející z autorčiny rigorózní práce sleduje teoretické a metodologické myšlení českého historika 20. století Františka Kutnara. V centru zájmu stojí především jeho strukturálně funkční pojetí historického faktu, které představuje v podstatě ojedinělou (a dnes pozapomenutou) inspiraci strukturalistickým myšlením, k jehož hlavním protagonistům ve světové historiografii patří známá francouzská historická škola Annales. ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize František Kutnar a strukturalismus v interpretaci sociálních a hospodářských dějin. Přihlašte se a napište ho.

TaťkaMF
19.05.2022 5 z 5

Je zajímavé zjistit, že Kutnar se s představiteli Annales nikdy nesetkal, ale vytvořil si svůj zcela originální strukturalismus, který byl v českém prostředí naprosto vyjímečný.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha František Kutnar a strukturalismus v interpretaci sociálních a hospodářských dějin v seznamech