Frankenstein - limitovaná edice (komiks) přehled

Frankenstein - limitovaná edice (komiks) https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497040/bmid_frankenstein-komiks-limitovana-edic-iJD-497040.jpeg 5 35 35

KOMIKSOVÉ ZPRACOVÁNÍ ROMÁNU MARY SHELLEY. Po obrovském úspěchu své komiksové adaptace Stokerova klasického románu Dracula se francouzský kreslíř Georges Bess (1947) vrhl na další monument světové fantastické a hororové prózy: na román Mary Shelleyové Frankenstein. Příběh o odpovědnosti vědce i tvůrce, o samotě a úzkosti vymykajícího se myslícího tvora v lidském světě, romantický příběh o zlobě i lásce, který se stal jedním z úhelných kamenů SF literatury i hororu, uchopil Bess se stejnou vervou a invencí a i jej opatřil výtvarným podáním tak oslnivým, že se mu máloco vyrovná. Limitovaná edice.... celý text

Literatura světová Horory Komiksy
Vydáno: , Argo

Frankenstein , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Frankenstein - limitovaná edice (komiks). Přihlašte se a napište ho.

zandu
30.01.2023 5 z 5

Krása... tleskám.
Tohle bylo snad ještě lepší/hezčí než Dracula.

Arkagas
14.12.2022 5 z 5

Když dočtete Dráculu od Besse ve stejném zpracování a nedlouho na to na Vás vyběhne, že vychází i Frankenstein, je naprosto jasný, co pro Vás na komiksovém poli bude nejlepší zakončení roku. Drácula bude do konce života moje srdcovka, ale tady mě kresba a zpracování příběhu místy zasáhlo tak moc, že kam se Vlad hrabe.. Tohle si prostě musíte nejen přečíst, tohle musíte vidět. Jak Draculu, jak Frankensteina budu chtít mít doma, protože tohle je láska na první stranu. Ostatně 97% na DK ta knížka vážně nemá jen z legrace.
Moje hodnocení: 10/10

LucyEcstasy
06.11.2022

Viktor Frankenstein je vášnivým vědcem a jednoho dne se mu podaří vyřešit záhadu života. Alespoň to tvrdí. Podaří se mu totiž vytvořit živou osobu.

Později se mu ale začne říkat monstrum, neboť páchá hrůzné činy.

To vše se dozvíme z úst Viktora, který se svěřuje s příběhem lodní posádce.

Co se s oním “monstrem” stalo?

V prvé řadě bych chtěla vychválit grafické zpracování tohoto románu. To se totiž opravdu povedlo!

Kniha je vyvedena černobíle, což jí dodává temnou, ponurou a hororovou atmosféru. Takovou, která se hodí do podzimních dní plné mlhy a pošmournosti.

Ono “monstrum” má opravdu děsivé a odpudivé vzezření.

Samotný příběh většina čtenářů zná nebo o něm alespoň zaslechla.

Já osobně jsem se s Frankensteinem setkala poprvé. A jak to dopadlo?

Musím si přečíst i klasickou románovou verzi, abych věděla, zda na mě bude působit stejně.

Viktor mne neskutečně rozčílil svým bezohledným jednáním. To, že si takto zahrával se životem a smrtí a nehleděl na důsledky.

“Monstrum” dávám do uvozovek naschvál, protože samo o sobě monstrem není. Udělali ho z něj lidé, kteří hodnotili dle vzhledu. Není proto divu, že se stalo tím, čím bylo. Bylo učenlivé, přizpůsobivé, ale prostě mělo smůlu. Bylo mi ho líto.

Atmosféra v celé knize je opravdu mrazivá a já knihu přečetla během pár hodin, protože mne kniha nechtěla pustit.

Já nemám co vytknout! Rozhodně tohle potřebujete.

Já osobně si musím pořídit i vydání Drákuly od stejného kreslíře.

Hodnotím 5/5⭐️

Lvi na výsluní a další knižní novinky (22. týden)

29.05.2022

Kniha Frankenstein - limitovaná edice (komiks) v seznamech