Francouzské pohádky přehled

Francouzské pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501540/bmid_francouzske-pohadky-qJX-501540.jpg 4 22 22

Několik desítek tradičních pohádkových příběhů, které mají svůj původ v lidové francouzské ústní tradici, v převyprávění českého prozaika a překladatele.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Francouzské pohádky. Přihlašte se a napište ho.

Kory98
05.01.2024 5 z 5

Pěkné pohádky. V něčem určitě odlišné od těch našich a v mnohém naopak podobné těm, které se vyprávějí u nás. Ale jedno mají společné, určitě se čtenářům nebo posluchačům líbí, jinak by se nedochovaly dodnes.

Booky84
28.01.2023 5 z 5

Krásné, čtivé a poučné pohádky, přesně takhle to má být a tak se mi to líbí.

„Kdo říká, že pohádky mají číst pouze děti? Děti především, děti v každém případě. Ale běda člověku, který už všechny své pohádky přečetl!“

mistrikova
29.10.2022 4 z 5

Pohádky se mi líbily. Některé se podobaly těm od Boženy Němcové nebo bratří Grimmů, které známe všichni z našeho dětství. Motivy pohádek byly také inspirovány evropskými pohádkovými postavami, např. čert, kouzelná babička, pocestný, víla, hloupý/chytrý Honza. Část námětů jistě čerpaná i z francouzských bajek. Určitě doporučuji k přečtení.

Tajemný cizinec, Dáma z Monsoreau a dalších 44 eknih zdarma ke stažení

25.07.2022

Snaž se žít s živými, a hlavně dávej pozor, abys nezůstal sám.

Ten, kdo nic nemá, bývá leckomu na obtíž.

Kniha Francouzské pohádky v seznamech