Florián Baucke SJ (1719–1779) přehled

Florián Baucke SJ (1719–1779) https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431165/bmid_florian-baucke-sj-1719-1779-QYS-431165.jpg 5 1 1

Obrazy ze staré indiánské misie v Paraguayi Florián Baucke (1719–1779), psáno též Paucke, vstoupil k jezuitům v Brně a studoval v klementinské koleji v Praze. Vyučoval na jezuitských kolejích ve Vratislavi a Nise. Roku 1748 byl vyslán přes Lisabon do španělských zámořských misií (provincie Paraguay); v letech 1748–1766 působil mezi indiány – Mokobity. Po odchodu jezuitů ze španělských kolonií přebýval ve Znojmě a posléze v Jindřichově Hradci, kde také zemřel. Bringmannův text věcně zprostředkovává Bauckeho osobní vzpomínky.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Florián Baucke SJ (1719–1779). Přihlašte se a napište ho.

Achillesaželva
03.10.2023 5 z 5

Silný příběh z období jezuitských redukcí obohacený o ilustrace autora. Strhující četba, která poskytuje perfektní vhled do celé problematiky tehdejšího světa jezuitských redukcí v jejich každodenním fungování, ale také politických intrik, které nakonec vedly k nucenému odsunu jezuitů z misií v Latinské Americe a následně i ke zrušení řádu. Kdo má rád kultovní film Misie, neměl by tuto knihu přehlédnout. Knihu doporučuji jak kvůli námětu, tak i literární zdařilosti.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Florián Baucke SJ (1719–1779) v seznamech

Autorovy knížky

Augustin Bringmann
česká, 1849 - 1929
2016  100%Florián Baucke SJ (1719–1779)