Filozofia - Čo by sme mali vedieť přehled

Filozofia - Čo by sme mali vedieť https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277855/mid_filozofia-co-by-sme-mali-vedie-Gu9-277855.jpg 4 2 2

Kniha obsahuje kompletný prehľad ozákladných údajoch, faktoch, osobách a súvislostiach vo filozofii. Sto dôležitých tém a mysliteľov je spracovaných zrozumiteľne a výstižne. Množstvo informácií, vysvetlení a poučení povyšuje príručku na neodmysliteľného sprievodcu napínavým svetom poznania.

Literatura naučná Filozofie
Vydáno: , Aktuell

Allgemeinbildung Philosophie

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Filozofia - Čo by sme mali vedieť. Přihlašte se a napište ho.

DarthSoren
17.01.2019 3 z 5

Táto publikácia od Angeliky Tiefenbacherovej je zhrnutím základných poznatkov z filozofie. Nečakajte žiadne rozsiahle priblíženia jednotlivých filozofických systémov či myšlienok. Ide skôr o zborník základných informácií o najznámejších a najdôležitejších predstaviteľoch filozofie od čias predsokratovcov až po modernú éru "matky všetkých vied". Sympatickým krokom je pridanie niekoľkých dôležitých pojmov z tejto oblasti a doplnok vo forme (pre nás) menej tradičných filozofických smerov, akými sú napr. islamská či indická filozofia. Pre mňa ako človeka, ktorý sa vo filozofii pohybuje už dlhší čas, je strohosť a jednoduchosť tejto knihy skôr mínusom, ale určite ju ocenia filozofickí nováčikovia, alebo študenti, ktorí sa chystajú filozofiu študovať a potrebujú na začiatok súhrn najdôležitejších mien, systémov a pojmov.
- ak radi rýpete do prekladov a korektúry, tak vedzte, že som v tejto knihe dosť často natrafil na prípady, kedy sa v texte nachádzalo slovíčko naviac, inokedy zasa chýbalo tam, kde malo byť, resp. sa opakovalo jedno slovo dvakrát hneď po sebe. Ale to len tak na okraj, aby vás to pri čítaní neprekvapilo a zbytočne nemiatlo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Filozofia - Čo by sme mali vedieť v seznamech

v Právě čtených1x