Filosofie v tragickém období Řeků přehled

Filosofie v tragickém období Řeků
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223002/mid_filosofie-v-tragickem-obdobi-reku-Y7z-223002.jpg 4 36 36

Nietzsche se v této i předchozí knize věnované řecké kultuře svým způsobem vyznává ze svého obdivu k předsókratovským myslitelům, kteří podle něj představují vrchol řeckého myšlení. Ozvuk „tajemných“ výroků presokratiků, zejména „temného“ Hérakleita z Efesu, i celkové jejich naladění jsou nepřehlédnutelné i v samotné Nietzscheho tvorbě, kterou bez těchto vazeb nelze správně pochopit.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Filozofie
Vydáno: , Vyšehrad

Die Philosophie im tragischen Zeitalter der Griechen

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Filosofie v tragickém období Řeků. Přihlašte se a napište ho.

ozzak
10.04.2021 4 z 5

klasické dílo moderní filosofie zabývajícím se filozofii antiky

DarthSoren
03.03.2018 5 z 5

Nádherná sonda do světa předsokratiků z pohledu Friedricha Nietzscheho, který byl obrovským obdivovatelem Hérakleita. Nakolik se jedná o jednu z prvních Nietzscheho knih, ještě tady nenajdete přímé zmínky o morálce nebo nadčlověku, ale stejně se to čte velice dobře a Nietzscheho schopnost zaobírat a vyjádřovat se k dějinám filosofie určite mnoho lidí překvapí a zaujme.

Jack.Bledsoe
08.03.2017 4 z 5

Četl jsem tuhle malinkou knížečku skoro rok a drtivé většině z toho jsem naprosto nerozuměl:)) Ale pro znalce oboru to jistě musí být paráda:)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Filosofie v tragickém období Řeků v seznamech

v Právě čtených1x