Feťák přehled

Feťák https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424387/bmid_fetak-kFe-424387.jpg 4 427 427

První kniha W. S. Burroughse, původně vydaná pod pseudonymem William Lee, v níž se autor pokouší "co možná nejpřesnějšími a nejjednoduššími slovy zachytit svou zkušenost narkomana". Stále aktuální kniha, ač od jejího vzniku uplynulo již téměř půl století. Vydání 3., V nakladatelství Maťa 2. V knize uvedeno chybné ISBN 978-80-7287-051-6... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Maťa

Junky (Junkie: Confessions of an Unredeemed Drug Addict) , 1953

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Feťák. Přihlašte se a napište ho.

Česneksmedem
04.09.2023 3 z 5

Po delší době dávám horší ohodnocení. Je to jako kolovrátek, pořád dokola. Z toho, že někdo krade a fetuje, mám být nadšený? Kolik lidí ze svého okolí udělají nešťastnými? Jako dědek v důchodu už takové knihy moc nemusím. No, zkusil jsem to. Přesto chápu, že pro někoho to může být přínosné.

Podravka
03.08.2023 4 z 5

V období dospívání pro měl byly Burroughsův Feťák a Teplouš zcelá zásadní knihy. Nálada tomu chtěl a po asi patnácti letech jsem znovu po Feťákovi sáhl. Ano, již to nebyla taková literární rána jako tenkrát. Už to nepůsobilo jako naprosté zjevení. Přesto ale jde o syrovou výpověď člověka, který bojuje s neustálým kolotočem vnitřních démonů, jež se snaží vypudit drogou, která je přitom tím největším démonem. A toho se bohužel nepodaří nikdy zcela porazit. Feťák není pěkná četba. Bolí to a až dokumentární popis drogové závislosti patří k tomu nejlepšímu, co bylo na tohle téma napsáno.

Luigi1
13.04.2023 4 z 5

Zajímavé čtení s drogovou tématikou docela zaujalo

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Feťák v seznamech

v Právě čtených11x