Fascinující svět hadů přehled

Fascinující svět hadů https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182414/bmid_fascinujici-svet-hadu-182414.jpg 5 4 4

Text s barevnými fotografiemi více než stovky nejznámějších a nejzajímavějších hadů celého světa

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Fascinující svět hadů. Přihlašte se a napište ho.

vojtamar
18.07.2022 4 z 5

Je těžké hodnotit knihu, kterou si uchováváte jako skvost z dětství a jež byla první opravdu "velkou" hadařskou knihou, kterou jste si pořídili... Tehdy stála 345 korun, což v 90. letech bylo pro kluka na prvním stupni ZŠ opravdu dost - dnes by vzhledem ke zpracování přišla nejméně na dvojnásobek. Hodnocení je tedy značně subjektivní, nicméně i po letech si myslím, že 4 hvězdičky jsou zasloužené. Informační hodnota knihy sice není největší, avšak ani po této stránce to není žádný propadák nebo zklamání, spíše takový lepší průměr; základní informace o hadech, které v knize jsou, platí i dnes, ovšem s ohledem na stáří bych již některá "fakta" bral spíše jako ukázku toho, jak znalosti za poslední dobu pokročily (zejména co se taxonomie a systematiky týče). Co z publikace ale činí skvost, tak to jsou fotografie. Dodnes jsem na českém trhu nenašel knihu, která by tak krásně a čistě (tzn. bez necitlivě umístěných popisků, ukazatelů apod.) dokumentovala tolik druhů hadů v takové kvalitě, jakou nabízí obrazová část právě této knihy. Napomáhá tomu i nemalý formát, který umožňuje vyniknout i nejmenším detailům. Pro všechny herpetology, teraristy i prosté milovníky přírody tedy mám jednoznačný vzkaz - pakliže knihu nevlastníte a natrefíte-li někde na ni, neváhejte a kupujte, protože stojí za to!

nikola0566
08.03.2021 5 z 5

Úžasná kniha. Skvělé obrázky a mnoho informací o hadech z celého světa. Velmi poutavá.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Fascinující svět hadů v seznamech

hadi

Autorovy knížky