Falošná nevesta přehled

Falošná nevesta https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519841/falosna-nevestaRxl9CN-EYT-.jpg 4 6 6

Christian Harding, markíz Rochester, sa po vyše troch rokoch vracia do Londýna a hneď vyvoláva rozruch. Všetci ho totiž považovali za mŕtveho. Netušili, že prežil obrovský požiar, ale prišiel o svoje spomienky. Dnes už síce pozná pravdu, no predstiera výpadky pamäti, aby mu neušli tí, ktorí spôsobili smrť jeho rodiny. Felicity Lencesterová vyrástla v Amerike a do Londýna prichádza na pozvanie tety, ktorá však záhadne zmizne. Pretože nemá kde ostať, súhlasí s bláznivým plánom svojej priateľky vydávať sa za manželku markíza bez spomienok. Nik netuší, že jeho pamäť tiká presne ako hodinky a hru na "falošnú nevestu" si užíva až do okamihu, kým nevypukne škandál. Vtedy sa musí rozhodnúť, či zachráni ženu, ktorú nepozná a ktorá ho oklamala, alebo ju predhodí vlkom z vyššej spoločnosti. Felicity je tak vydaná napospas mužovi, s ktorým sa neradno zahrávať. Viac než jeho hnevu sa však obáva svojich pocitov. Od začiatku mala v pláne opustiť Londýn, no teraz sa jej srdce zmieta v túžbe ostať a presvedčiť muža, ktorého zradili, že nie všetko v jeho živote je lož.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Falošná nevesta. Přihlašte se a napište ho.

beel
06.02.2024 3 z 5

Spravidla nečítam historické romance od slovenských a českých autorov, ale raz za čas urobím výnimku. Kniha ma oslovila anotáciou so zaujímavou zápletkou, preto som jej dala šancu. A aj keď to spočiatku vyzeralo nádejne, asi tak od tretiny knihy to už pre mňa bolo utrpenie a knihu som dočítala len a len z absurdnej zvedavosti ako to nakoniec celé skončí. Tak prekombinovaná zápletka a množstvo (miestami ťažko uveriteľných) zvratov by hádam vydalo na niekoľko kníh, nie iba na jednu. Príde mi, že tu platí, že všetkého veľa škodí a že menej je viac.
Nesadol mi ani štýl písania a jednoduchá štylistika viet. Na jednej strane používanie archaizmov v komunikácii, ktoré zrejme mali utvrdzovať historický ráz príbehu, na strane druhej, drzá konverzácia hlavných postáv tento historický kontext vylučuje. Dialógy, tak ako ich autorka naformulovala, ani len nebudia zdanie, že sa odohrávajú v 19. storočí, a to si v historických romanciach nijak zvlášť nepotrpím na presnosť. Hlavné postavy na mňa pôsobia ako nezrelé, naivné, trucovité osobnosti, bez hlbšieho rozmeru a vývinu. Vedľajšie romantické linky zas pôsobia ako nasilu včlenené a zbytočne príbeh zahlcujú.
Kniha ale nie je vyslovene prepadák a svojich čitateľov si nájde, najmä tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, časté zvraty a napätie do poslednej chvíle. Mne síce nesadla, ale v konečnom dôsledku ide o oddych a zábavu so slušnou dávkou romantiky. A tieto atribúty sa jej uprieť nedajú.
Preto nakoniec dávam 3 hviezdy, jednu za slovenskú autorku, druhú za originálny námet (len nešťastne spracovaný) a tretiu za slušne naštudované historické reálie (škoda len, že sa neprejavili aj vo vierohodnejšej komunikácii).

recenzienika657
06.09.2023 5 z 5

Ahojte knihomoli!

Dnes vám predstavím Eliškinu Falošnú nevestu. Od autorky vyšlo aj Odkaz záhadnej lady, čo môže byť tiež fascinujúci príbeh. Obe vydalo @vydavatelstvo_maxim @vydavatelstvomaxim Späť k Falošnej neveste.

Dokážete odpustiť? Alebo ste z tých čo kujú pomstu?

Novinka Falošná nevesta je vynikajúci historický román od slovenskej autorky Elišky Melušovej. Odohráva sa v Londýne. Celý príbeh je popretkávaný dobrodružstvom, zápletkami a nudiť sa jednoznačne nebudete. Keď sa vyrieši jedna záhada, púšťate sa do druhej...

Hlavná mužská postava sa vracia do Londýna po strate pamäti. Plán je jednoznačný: chce zistiť, kto môže za požiar v ich rodinnom sídle a tak s priateľmi zosnujú plán.

Hlavná ženská hrdinka sa vracia do Londýna, aby ju teta uviedla do spoločnosti. Tetu nenájde, ale stretne svoju priateľku zo školy. Tá prizná Felis, že je na mizine a Felis jej chce pomôcť. A tak zosnuje Doris plán...

Bavili ma postavy. Obdobie je super. Nachádzame sa niekde v ére kráľovnej Viktórie a vidieť kam sa Londýn posúva aj keď malými krôčikmi. Škoda, že autorka vsunula príbeh vedľajších postáv do tohto príbehu a tak sme ukrátený o pokračovania. Aspoň o jedno určite.

Ak ste skeptický k slov.autorom a histórií...Nemusíte. Mne sadlo miesto, obdobie, postavy aj štýl. Historické romány sú vaša parketa? Neváhajte nad Falošnou nevestou. Zasmejete sa, spoznáte bylinky a oddýchnete si pri dobrodružstve.

Ďakujem za knihu v rámci #spolupracasnikou @vydavatelstvo_maxim

5/5

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #darcekpodstromcek #falošnánevesta #falosnanevesta #eliskamelusova

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Falošná nevesta v seznamech

v Právě čtených1x