F. L. Věk V. přehled

F. L. Věk V. https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178878/f-l-vek-v-178878.jpg 4 109 109

F. L. Věk série

< 5. díl

Závěrečný díl se zabývá obrozenskými událostmi z let 1811-1816. Líčí doznívání důsledku finančního patentu, jenž ochuzuje městské i venkovské obyvatele a mezi nimi i národní buditele. Všechno ostatní dění se odehrává na pozadí chystaného a roku 1812 uskutečněného Napoleonova tažení do Ruska, jeho porážky u Moskvy, porážky, jež má za následek nový příchod Rusů do Prahy a s nimi i posílení slovanské myšlenky a dalších národně obrozenských snah. F.L. Věk v tomto dílu ustupuje do pozadí a na jeho místo nastupuje syn Václav. Rokem 1816, kdy český jazyk byl znovu připuštěn do úřadů a škol, rozsáhlá románová kronika končí.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize F. L. Věk V.. Přihlašte se a napište ho.

martinaandulka
21.08.2023 5 z 5

Závěrečný díl se věnuje převážně Věkova syna a vlastenců,smutné osudy na pozadí historie a válek.Opět skvěle napsané.

lenyleny
27.12.2022 5 z 5

Několikrát jsem viděla seriál vysílaný televizí, skoro nikdy jsem si ho nenechala ujít , až nyní mi nějak proklouzl. A tak jsem se rozhodla si román přečíst. A nelituji. Skvělé, skvělé a ještě jednou skvělé. Z knihy mám krásný pocit. D o p p o r u č u j i.

georginaa
01.12.2021 5 z 5

Nádherné zakončení celé série. Je to klenot mezi našimi knihami a autory. Takový šmrnc tomu dodává i natočená verze s legendárním Radkem Brzobohatým.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha F. L. Věk V. v seznamech

v Právě čtených1x