Ezra Pound - Mistr těch, kteří vědí přehled

Ezra Pound - Mistr těch, kteří vědí
https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72366/ezra-pound-mistr-tech-kteri-vedi-72366.jpg 4 6 6

Kromě Poundových textů obsahuje i texty o něm a 24 stran fotografií, a bibliografii E. Pounda v Československu 1929–1987.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ezra Pound - Mistr těch, kteří vědí. Přihlašte se a napište ho.

puml
28.01.2023 4 z 5

Dobrá kniha, líbila se mi ta část starýho barda, kterej má ke svejm věcem dost kritickej názor a sám sebe prozíravě prohlašuje za idiota. Ne není to póza, starej Ezra si jen na starý kolena uvědomil, že byl vlastně v něčem docela hovado, ale to je na něm vlastně nějak křehký a lidský, oproti množství toho často dost nafrněnýho bordelu v Cantos. (Jsou tam ale i skvělý party, hlavně Pisánský Cantos jsou výborný.) Hodně silnej je pak rozhovor s Ginsbergem, kterej se snaží bejt hodně ezoterickej a povyšuje Pounda bezmála na božstvo, aby ho Pound skoro vždy odbyl buď až zenovým mlčením nebo jen prostým prohlášením "zmatek". Starej básník v tom nejlepším slova smyslu. Básník, co už, řečeno s Jaccottetem, nechce labyrinty, ale jen rohový sloup a hrst vzduchu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ezra Pound - Mistr těch, kteří vědí v seznamech

Autoři knihy