Etruské zrcadlo přehled

Etruské zrcadlo https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191192/etruske-zrcadlo-191192.jpg 4 3 3

Vzájemně se prolínající příběhy, jejichž hrdinové prožívají své osudy v různých časových rovinách, čtenář jako by sledoval přes poloprůsvitný závoj. Do Říma, prodchnutého atmosférou Mussoliniho vlády, přijíždí stárnoucí židovský emigrant Harry Frank. U stánku s lacinými suvenýry si kupuje repliku etruského zrcadla a od té chvíle se stává součástí pradavného národa, ztotožňuje se s osudem antických hrdinů...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Der etruskische Spiegel , 1936

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Etruské zrcadlo. Přihlašte se a napište ho.

KuroHaru
10.12.2017 4 z 5

Autor, který napsal tento román v holandském exilu, promítá do hlavní postavy, židovského exulanta v Římě, něco ze sebe sama, svůj pocit vykořenění a neschopnosti zapadnout.
Závěr byl překvapující a povedený, Řím se svou kulturou a historií vykreslen tak, že jsem chvílemi měla pocit, že se tam sama nacházím.
Místy čtivé, místy rozvláčné a docela nudné. Nenadchne, ale neurazí. Kniha tak pro mne celou dobu kolísala někde mezi třemi až pěti hvězdičkami. Dávám čtyři, ale znovu bych po ní asi nesáhla.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Etruské zrcadlo v seznamech

v dalších seznamech1x