Ernst Gustav Doerell přehled

Ernst Gustav Doerell
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327035/mid_ernst-gustav-doerell-ZHW-327035.png 5 3 3

Kniha obsahuje na 300 ilustrací nebo vyobrazení Doerellových děl. Ilustrace doprovází text o malířově životě, reflexi jeho díla a uměleckém zhodnocení tvorby. Představuje například řadu kresebných studií ke známým dílům, včetně vybraných ukázek z akvizice cca 200 dosud nikdy nepublikovaných kreseb, které vypátrali ústečtí muzejníci před třemi lety ve Vídni. Svoji sekci mají i ztracená díla, jež se dochovala jen v kopiích či na dobových fotografiích. Pozornost věnují autoři i Doerellovým kopistům, více či méně zručným. Tento malíř byl v regionálních měřítcích totiž vůbec nejnapodobovanějším, nejstarší známá kopie Doerellova obrazu vznikla prokazatelně krátce po jeho smrti v roce 1878.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ernst Gustav Doerell. Přihlašte se a napište ho.

Ivetaa
16.04.2024 5 z 5

O této knize se nedá říct, že byla "přečtena". Je to kniha, kterou jsem několik let marně sháněla a konečně - povedlo se. Budu se k ní kdykoliv vracet a listovat v ní a vzpomínat. Zajímavý je také samotný život malíře a hlavně jeho tvorba. Olejomalby, i jen "pouhé" kresby tužkou jsou totiž nádherné. Bydlím zde v okolí a líbí se mi objevovat místa, která malíř navštívil, kde žil a kam se mohu podívat já dnešním pohledem a malířovým pohledem, který bude zachován navěky... Krásná je např. Doerellova vyhlídka u obce Dubičky.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ernst Gustav Doerell v seznamech