Epizoda v Transvaalu přehled

Epizoda v Transvaalu https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322562/bmid_epizoda-v-transvaalu-JGw-322562.jpg 4 2 2

Jihoafrický autor líčí život v typickém hornickém městě, nad jehož domorodými obyvateli se ve dne v noci vznáší nejistota. V černošské čtvrti vznikne vzpoura, jejíž chaotičnost se marně snaží usměrnit johannesburský dělník Mabaso, který se do města přistěhoval, aby pomáhal černošskému hnutí za svobodu.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Epizoda v Transvaalu. Přihlašte se a napište ho.

denib
14.05.2017 5 z 5

Rasová segregace je hrozná věc. Vyvolává strach a napětí na obou stranách a v takové natlakované atmosféře pak stačí už jen malá jiskra a dojde k výbuchu. Bloom jako jihoafrický autor věděl, o čem píše, a jednoznačně hájil práva černošských obyvatel. Příběh ale není černobílý. Na obou stranách se najdou lidé poctiví a hodní stejně jako chuligáni a manipulátoři. Samozřejmě i tak z toho běloši nemůžou vyjít dobře. V knize je taky velmi dobře popsaná psychologie davu - dav není spousta jednotlivě myslících lidí. Dav je jedna příšera schopná děsivých věcí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Epizoda v Transvaalu v seznamech

v dalších seznamech1x