Encyklopedie ptáci přehled

Encyklopedie ptáci
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105995/bmid_encyklopedie-ptaci-d1n-105995.jpg 4 2 2

Tato encyklopedie potěší každého milovníka přírody, který se chce vyznat v nepřeberném množství ptačích druhů, s nimiž se setká doma i na cestách. Na fotografiích jsou ptáci zachyceni v nejrůznějších situacích na hnízdech, v letu, při krmení, ve svém přirozeném prostředí i v detailech zdůrazňujících jejich typické znaky. Jsou zde zahrnuty druhy kosmopolitní, rozšířené na velké části zeměkoule a mnohdy notoricky známé, ale i druhy endemické, vázané jen na omezenou oblast, často nesmírně vzácné, jejichž snímek je velmi obtížné získat.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Encyklopedie ptáci. Přihlašte se a napište ho.

adbrko
17.06.2023 3 z 5

Plusem je, že zahrnuje přehledově ptáky z celého světa. Minusem, že opravdu jen přehledově (chybí např. chřástal polní a další důležití čeští zástupci), není to pro začátečníka, ten si z toho přehled neodnese a taky pro něj budou komplikací latinské popisky fotek (ve vydání rozšířeném o chovatelskou část jsou česky). Fotky nejsou k určování, občas nejsou moc kvalitní nebo většina ptáka není dobře vidět.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Encyklopedie ptáci v seznamech

Autoři knihy