Encyklopedie mladé ženy přehled

Encyklopedie mladé ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322631/mid_encyklopedie-mlade-zeny-ZY6-322631.png 3 4 4

Soubor sociologických, sexuologických, psychiatrických, lékařských a zejména psychologických poznatků má usnadnit dívkám a mladým ženám orientaci v důležitých životních otázkách. Autoři se zaměřili především na problematiku vztahů, a to nejprve vztahu ženy k sobě samé, vztahu mezi ženou a mužem a konečně ženiným vztahem k dítěti. Encyklopedie odpovídá na otázky dospívajících dívek a radí jim, jak vhodně zdůraznit přednosti jejich osobnosti. Hodně pozornosti věnuje správné volbě životního partnera, sexuální oblasti a problémům mladého manželství. Náplní posledních dvou kapitol je mateřství a první léta života dítěte.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Encyklopedie mladé ženy. Přihlašte se a napište ho.

taikatalvi
31.08.2022 3 z 5

Také nahliadnutie do dob minulých. Niektoré veci pobavili, niektoré by si mali aj dnešné mladé ženy vziať k srdcu, hlavne časť o osobnej hygiene, správaní a obliekaní.

kamigava
26.07.2022 3 z 5

Je to napsáno celkem formálně a strojově podle toho, jak doba asi mohla vypadat na počátku normalizace. Něco je základní a poučné pro dospívající dívky, ale většinou se jedná dnes již o silně stereotypní a přežité názory. Např. že by muž MĚL ženě poskytovat to a že ona by mu MĚLA zase vracet tamto. Nebo že ženy nemilují fotbal a jediný sport, na kterém se obě pohlaví shodnou, je hokej. A pár takhle absurdních tvrzení zde najdete, až se nestačíte divit, v jakém společenském klimatu naši (pra)rodiče vyrůstali a formovaly je možná i knížky jako je zrovna tato. A řekla bych, že 40 let naší éry komunismu se dodnes víceméně podepisuje i na dnešní době. Nezbývá než se nad tím zasmát, jaké to tenkrát bylo, ale i zaplakat si trochu nad tím, co vše z toho dnes společnost stále ovlivňuje. Ale určitě by se taky našlo něco málo, co nám zase dnes ze socialismu chybí. Koneckonců mi tahle retro kniha pomohla si uvědomit, za co bychom dnes měli být rádi a děkovat sametové revoluci, i když je opět něco za něco. Dnešní doba má asi největší problém v tom, že člověk ztrácí pocit jistoty. Ale komunismus už bych vrátit nechtěla. Pocitu svobody si cením víc než pocitu jistoty.

Petruse21
27.09.2016 2 z 5

Docela retro. Nejlepší je z ní tento výrok: "Nejnesnesitelnější jsou ty ženy, které nikdy nepijí alkohol."

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Encyklopedie mladé ženy v seznamech