Ella & Kandinský přehled

Ella & Kandinský https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403825/bmid_ella-a-kandinsky-9cZ-403825.jpg 4 48 48

Zakázaná láska, zrod expresionismu a válka… Během malování na bavorském horském úbočí se mladá Gabriele (Ella) Münterová zamiluje do svého ženatého učitele Vasilije Kandinského. Zatímco jejich zapovězená láska čelí nesouhlasu evropské společnosti z počátku 20. století, mezi umělci se zrodí pevné spojenectví, které nabídne světu vůbec první chuť abstraktního expresionismu. Spolu s Alexejem Jawlenskym, Franzem Marcem a dalšími členy uskupení Der Blaue Reiter (Modrý jezdec) stvořili Münterová a Kandinskij převratný a nový umělecký styl. Potěšení z této opojné doby jim však dlouho nevydrží, protože přichází první světová válka a odloučení. Zásadní zkouška však pro Ellu přichází o něco později v období nacistického útlaku, který všechny modernisty zařadí do zavrhované kategorie „zvrhlého umění“. Těžké časy prověří Ellino odhodlání, její hodnoty i oddanost umění a lásce. Život Gabriele Münterové je příběhem odvahy tváří v tvář osobní a historické krizi. Ella & Kandinský je její příběh.... celý text

Biografie a memoáry Historie Umění
Vydáno: ekniha , Metafora

Saving Kandinsky , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ella & Kandinský. Přihlašte se a napište ho.

jaroiva
15.03.2023 4 z 5

Moc mi nevyhovoval styl psaní, ale jinak je knížka zajímavá. Myslela jsem, že se dozvím něco o Kandinském, ale nakonec jsem objevila zajímavou malířku (Gabriele Münter), o které jsem dosud neslyšela. Hodně hledání na internetu znamená, že mi čtení trvalo delší dobu, ale stálo to za přečtení. Kniha, která mi něco dala.

Iris30
26.01.2023 5 z 5

Další kniha z této úžasné edice, jen jsem si pro Ellu přála jiný konec, nebo spíš jsem doufala.
Kandinský byl muž, který byl pro ni vším, přesto jí neskutečně zklamal.
Ella se oproti tomu pro jeho obrazy obětovala, aby je zachránila.

alibaba72
01.03.2022 5 z 5

Další skvělý beletrizovaná životopis z Metafory :-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ella & Kandinský v seznamech

v Právě čtených1x