Ekonomičtí disidenti přehled

Ekonomičtí disidenti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207565/bmid_ekonomicti-disidenti-207565.jpg 4 6 6

Autorka v neobyčejně čtivé knize představila 24 světových a českých osobností, které se svým vkladem navždy zapsali do dějin ekonomie. Bohužel, hlavní proud světové ekonomie nedostatečně oceňoval přínosy většiny zmiňovaných, myšlenky řady z nich jsou náhle oprašovány až v souvislosti se světovou krizí, kdy řada letitých „pravd“ ekonomie najednou selhala. Seznamte se se zajímavými životními osudy i ekonomickým uvažováním takových osobností, jako byli Máhatmá Gándhí, Gilbert Keith Chesterton, Karel Marx, Ladislav Feierabend, John Ruskin, Vandana Shiva, Ivan Illich, František Cyril Kampelík a další. Poznejme, co to jsou „kampeličky“, jak fungují alternativní měny, mikroúvěry bangladéšským ženám, bezúročné peníze, všemožné druhy družstev a další nesmírně zajímavé záležitosti.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ekonomičtí disidenti. Přihlašte se a napište ho.

NGC6715
26.06.2020 3 z 5

Zajímavé příběhy a myšlenky, bohužel příliš nevěřím, že některé z nich mohou pomoci vyřešit současnou situaci a problémy. Od autorky jsem četl více knih - plné naděje, očekávání, myšlenek na velké věci, ale nějak tomu chybí něco, co by mě zaujalo natolik, abych tomu věřil a chtěl to zkustit, nějaká větší logická struktura. Pokud hledáte zajímavé příběhy z minulosti, je to kniha pro vás. Pokdud hledáte řešení dnešních problémů, tak na ty jsem zde odpověď, ani její náznak, nenašel. Ale možná vás ty příběhy inspirují více než mě.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ekonomičtí disidenti v seznamech