Předehra přehled

Předehra https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1644/bmid_predehra-iFX-1644.jpg 4 24 24

Dynastie Plantagenetů série

Když Vilém X. umírá, ponechává vévodství akvitánské v rukou své patnáctileté dcery Eleonory (Eleanor d' Aquitanie, 1121 - 1204). Avšak takové postavení neprovdané ženy by mohlo uvrhnout celé království do nebezpečí. Proto na smrtelné posteli píše Vilém poslední vůli, která by měla jeho dceru i vévodství ochránit - přislibuje její ruku budoucímu francouzskému králi. Eleonora vyrůstá v krásnou a romantickou královnu, avšak svou pevnou vůli zdědila po královských předcích a je proto rozhodnuta neomezeně vládnout Akvitánii opřena o moc svého manžela. Její odhodlání nezná hranic a Eleonora se v nadcházejících letech stane jednou z nejskandálnějších královen historie. Cyklus Dynastie Plantagenetů... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Baronet

Plantagenet prelude , 1976

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Předehra. Přihlašte se a napište ho.

madem
07.12.2023 4 z 5

Dobrá kniha o úžasné ženě. Bohužel srovnávám s Králem a vévodkyni. A ta je mnohem lepší.

stanislava9718
09.06.2023 3 z 5

Kniha ze série Dynastie Plantagenetů - Předehra, pojednává o mladičké Eleonoře Akvitánské, která se prvně vdá za francouzského krále. Temperamentní Eleonora, ale docílí rozvodu a stane se ženou Jindřicha II. Plantageneta, se kterým prožije dlouhý, bouřlivý život v manželství.

Kamiliana
13.09.2014 4 z 5

Tak konečně vím, jak to s tím Beckettem bylo! :-) Jedná se o román plný lásky, vášně a zároveň nenávisti mezi Jindřichem II. a Eleonorou Akvitánskou (i Jindřichem II. a Thomasem Beckettem). Mnohé zápletky (např. ta s Alicí, která měla být dětskou nevěstou jejich syna, ale Jindřich ji svedl) by žádný autor nedokázal vymyslet, to jsou prostě fakta a dějiny. Autorce jsem vážně vděčná, že dokáže i takovéhle téma zpřístupnit širšímu čtenářstvu.
Pobavila mě slova fr. krále Ludvíka, který na smrtelné posteli lituje některých svých činů: "Kdyby tak mládí vědělo a stáří mohlo".

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Předehra v seznamech

v dalších seznamech3x