Dvojčatá a nová spolužiačka přehled

Dvojčatá a nová spolužiačka https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198912/dvojcata-a-nova-spoluziacka-198912.jpg 4 154 154

Dvojčata série

Piata kniha z populárnej voľnej série o žiačkach anglickej internátnej školy. Znova sa stretávame so starými známymi - dvojčatami Pat a Izabelou, Alison, Hilary, a aj v tomto semestri pribudlo na školu St. Clar´s niekoľko nových dievčat. Je medzi nimi Francúzka Claudine, ktorá spolužiačkam a učiteľkám pripraví naozaj horúce chvíle. Claudine si totiž robí a hovorí, čo sa jej zachce. Táto milá a veselá knižka sľubuje mladým čitateľom veľa zábavy, a aj štipku poučenia.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Egmont (SK)

Claudine at St. Clare´s , 1944

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dvojčatá a nová spolužiačka. Přihlašte se a napište ho.

Aligator805
19.03.2023 5 z 5

Nejlepší díl z celé série.

Eeve
16.08.2021 4 z 5

Ďalšia zo série knižiek o škole St. Clare´s a jej úžasných dievčatách. Moje obavy sa bohužiaľ naplnili, a úplne sme preskočili tretí ročník, a rovno sme prešli do štvrtého, keďže v prvých troch knižkách série sme sa venovali len prvému ročníku. No čo už, škoda toho. Každopádne i tu si užijeme opäť plné priehrštie všakovakých zážitkov, opäť nové dievčatá, zostávame v rovnakej rovine ako v predošlých dvoch knižkách, teda už sa až tak neorientujeme na dvojčatá Pat a Izabelu, hoc tie sa samozrejme temer všetkého účastnia, ale rovnakým, alebo dokonca väčším pomerom sa sústreďujeme aj na ostatné dievčatá. Teším sa na poslednú časť.

haki34
04.03.2019 5 z 5

dokonce i po bezmála 30letch si vybavím, že nějaká Claudine v sérii byla, a že příjemně sérii oživila :) každopádně, nejvíce si pamatuju pikniky, pamlsky, zázvorové pivo, bazén...a rozhodně jsem toužila navštěvovat podobné školní zařízení :D
pro holky super, snad jednou přečte i moje dcera - určitě jí nenápadně v knihovně podstrčím !

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dvojčatá a nová spolužiačka v seznamech

v dalších seznamech2x