Dvadsaťpäť přehled

Dvadsaťpäť
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221091/bmid_dvadsatpat-VOL-221091.jpg 5 2 2

Dvadsaťpäť je počet rokov, ktoré uplynuli od revolúcie. Dvadsaťpäť 2014-1989 je názov novej knihy trojice autorov - Fedora Gála, Petra Zajaca a Mira Švolíka. Kniha vychádza vo vydavateľstve Artforum a je akousi dvojičkou k spoločnej knihe Petra Zajaca a Fedora Gála 1+1, ktorá vyšla vo vydavateľstve Petrus v roku 2004. Nadväzuje na stĺpčeky, ktoré písali obaja posledné roky pre magazín .týždeň. Rozhodli sa texty sústrediť na oblúk rokov 1989 – 2014 a nastaviť im akési viaclomné zrkadlo. Peter Zajac o vzniku knihy hovorí: „Chceli sme nasvietiť rok 1989 rokom 2014 a rok 2014 rokom 1989 a spätne reflektovať zmeny, ku ktorým u nás došlo za posledných dvadsaťpäť rokov. Zároveň sme sa na ne chceli pozrieť z dvoch odlišných uhlov pohľadu. Vedome sme sa rozhodli pre skratku, nechceli sme dobu popisovať, ale hľadať jej metaforu, ktorej František Mikloško hovorí znamenie doby.“ Texty spolu s intímnymi dobovými fotoesejami Mira Švolíka vytvárajú súčinnosť všetkých troch uhlov pohľadov a perspektív na dvadsaťpäť rokov, ktoré od revolúcie uplynuli.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dvadsaťpäť. Přihlašte se a napište ho.

empivarci
06.02.2021 5 z 5

Doporučuji všem obyvatelům bývalého Československa, kteří se zamýšlejí nad společností a politickou kulturou našeho koutu světa. Hluboké, fundované a precizně formulované myšlenky, tnoucí do živého.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dvadsaťpäť v seznamech

v Právě čtených1x

eseje úvahy a zamyšlení politologické eseje

Autoři knihy

Peter Zajac