Dvaadvacet centimetrů něžnosti přehled

Dvaadvacet centimetrů něžnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1871/dvaadvacet-centimetru-neznosti-1871.jpg 4 69 69

Vedle svých románů napsal autor i nesčetné množství povídek, příběhů, které vytvořil za třiatřicet let své novinářské činnosti. Komentáře, glosy, hořké a přemýšlivé úvahy, varovné i hněvivé výzvy. Vyprávěl v nich o štěstí a neštěstí, o revolucích a válkách, chudobě, hladu i bohatství. Jako skvělý soudničkář referoval o velkých kriminálních případech stejně jako o obyčejných lidech, o veselých, smutných, vzrušujících i všedních událostech. V této knize předkládá čtenáři výbor jedenasedmdesáti povídek, které v malém průřezu zobrazují historii a atmosféru dané doby. Příběhy plné humoru i hořkosti, porozumění, lásky i smutku, v nichž se odráží autorova nezměrná víra v člověka. Povídky veskrze lidské, pravdivé a životné, dýchající kouzlem a poezií, které chytnou za srdce snad každého.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Ikar (ČR)

Zweiundzwanzig Zentimeter Zärtlichkeit , 1993

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dvaadvacet centimetrů něžnosti. Přihlašte se a napište ho.

Radimka
03.07.2023 3 z 5

Bohužel si nevybavuju ani jednu povídku. Asi mě to nenadchlo.

speiderwoman
11.02.2022 5 z 5

Povídka Dvaadvacet centimetrů něžnosti, to je srdcovka.

ela1972
29.07.2020 4 z 5

S autorem jsem se setkala poprvé a nelituji. V každé z těchto krátkých povídek lze najít něco k zamyšlení a nějaké moudro do života.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dvaadvacet centimetrů něžnosti v seznamech

v Právě čtených1x