Důvěřovat v člověka a důvěřovat v Hospodina (Jer 17,5-13) přehled

nehodnoceno
Důvěřovat v člověka a důvěřovat v Hospodina (Jer 17,5-13)
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124904/duverovat-v-cloveka-a-duverovat-v-hospodina-jer-17-5-13-124904.jpg 0 0 0

Exegeticko-teologický výklad. Kniha Důvěřovat v člověka a důvěřovat v Hospodina (Jer 17,5-13): Exegeticko-teologický výklad se podrobně zabývá úryvkem Jer 17,5-13, jeho exegezí a teologií. Vymezuje danou perikopu a vysvětluje motivy a důvody, které autora vedly k tomu, že na tyto verše pohlíží jako na úryvek mluvící o naději a důvěře. Text je následně vnímán v kontextu celé knihy, kde se téma důvěry a naděje objevuje i na dalších místech. Nakonec se autor zaměřuje na otázku, co to tváří v tvář zničení, které bylo Jeremiášem předpovězeno a které se i nakonec uskutečnilo, znamená důvěřovat v Hospodina, k čemuž prorok mnohokrát nabádá. Na čem skutečná důvěra spočívá a kde ji lze nalézt? Na to se snaží odpovědět tato kniha.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Důvěřovat v člověka a důvěřovat v Hospodina (Jer 17,5-13). Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Důvěřovat v člověka a důvěřovat v Hospodina (Jer 17,5-13) v seznamech

teologie proroctví Bible exegeze Bible biblistika, výklad Bible biblické komentáře

Stanislav Pacner
česká, 1969
2007  20%Od Abraháma k nové smlouvě
2011  0%Podněty starozákonní literatury pro výchovu a formaci
2010  0%Důvěřovat v člověka a důvěřovat v Hospodina (Jer 17,5-13)
2019  80%Jeremjáš I