Dunkerque: Válečný deník Československé samostatné obrněné brigády (říjen 1944-květen 1945) přehled

Dunkerque: Válečný deník Československé samostatné obrněné brigády (říjen 1944-květen 1945) https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152363/bmid_dunkerque-valecny-denik-ceskosloven-UlF-152363.png 5 5 5

Kniha den po dni popisuje jednotlivé válečné akce jednotek Československé samostatné obrněné brigády, nasazené v té době u francouzského přístavního města Dunkerque. Kniha vyšla v armádním nakladatelství AVIS. Obsahuje spoustu zajímavých fotografií, které nebyly ve většině publikovány, organizaci obrněné brigády, kamufláže, označování jednotek.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dunkerque: Válečný deník Československé samostatné obrněné brigády (říjen 1944-květen 1945). Přihlašte se a napište ho.

jan.para
26.05.2022 5 z 5

Deník mapující činnost ČSOB v bojích u Dunkerque. V knize je také podrobný popis útočných akcí naší brigády, popis vojenské techniky, či seznamy důstojníků. Naprosto nepochopitelné jsou pro mě rozkazy v 8. května, kdy už se vědělo, že je konec války a od půlnoci platí příměří. Velitelé ovšem dali rozkaz vystřílet veškerou dělostřeleckou munici. K čemu? Vždyť už bylo konec.

Keram.mareK
19.11.2020 5 z 5

perfektně zpracovaná kniha o ČSOB u Dunkerque. Oceňuji přiložené medailony velitelů a výčet vozidel u brigády.

hoesch
04.01.2019 5 z 5

bylo to neprodejné

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dunkerque: Válečný deník Československé samostatné obrněné brigády (říjen 1944-květen 1945) v seznamech

v dalších seznamech1x