Dům uprostřed města přehled

Dům uprostřed města
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135411/dum-uprostred-mesta-135411.jpg 4 16 16

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dům uprostřed města. Přihlašte se a napište ho.

JiříŠkorpík
17.09.2023 4 z 5

Bavilo mě to číst a určitě vyhledám i jiné autorovy knihy. Co se týká děje, tak kniha myslím dobře vystihuje životy lidí v soc. Československu - v románu jsou lidé takoví, jaký si je režim přál.

los
02.06.2023 3 z 5

podepsal bych se pod komentář čtenářky BabaJaga11

s dodatkem, že je to klasické, rozuměj pomalejší a popisnější vyprávění, které ponechává na čtenářově fantazii dost bílých míst bez dovysvětlování; vzhledem k době vzniku textu o to více dnes vystupují tehdejší podnikové a politické reálie, podobně jako "předepsané" charaktery (např. veskrze kladný a příkladně čistý Joska, který odmítne studium a stane se dělníkem, proti vlastnímu bratrovi, vysokoškolákovi chromé morálky, který neváhá mimo sexuálních poklesků bližní i vydírat atd.)

předem varuju mladší ročníky, že v textu se objevuje spoustu sexistických a genderově nekorektních scén

druhá část románu už pro mne byla trochu nudnější, ale i tak doporučuju všem, zejména takovým čtenářům, kteří vyhledávají vyprávění zasazené hluboko do konkrétních pracovních prostředí s náležitou kazuistikou (zde třeba i formálně - viz vložená hesla propagující pojištění nebo "hlášky" z pojišťovácké praxe)

milan3144
30.11.2021 5 z 5

Všechno co jsem chtěl o knize napsat už přede mnou, do svého komentáře vložila Kateřina. Snad jediný rozdíl tu je a to v tom, že já jsem nedávno odlifroval do knihobudky celou tašku knížek a tudíž se pro Dům uprostřed města uvolnilo místo a ponechávám si ho.
Pět hvězd, jež nejsou možná až tak zářivé, ale o to mají stabilnější svit, protože ho čerpají z běžného života.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dům uprostřed města v seznamech

Karel Ptáčník
česká, 1921 - 2002