Dům s vůní zmoklé psí srsti přehled

Dům s vůní zmoklé psí srsti https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17018/bmid_dum-s-vuni-zmokle-psi-srsti-R0L-17018.jpg 3 17 17

Autorčiny vzpomínky na 60. léta, kdy jako dítě trávila prázdniny u babičky s dědečkem, včetně léta 1968 a 1969. Peroutková v ich formě vypráví nejen o svých prarodičích a mamince, ale i o dalších členech rodiny, kteří ve zvláštním "domě s vůní zmoklé psí srsti" žili - o strýčkovi Frantovi a Láďovi, praprarodičích či trochu dětinské tetě Emilce. Nejvíc se ale ve svém vzpomínání věnuje svérázné babičce a pátrání po tom, proč si vzala právě dědečka, proč mají s maminkou ne příliš povedený vztah apod. Řadu z těchto věcí se snaží pochopit svým ještě dětským rozumem, který na to někdy nestačí. Milá knížečka, v níž autorka bez patosu a zbytečné sentimentality dokázala zachytit atmosféru svého "prázdninového domu" a jeho obyvatel.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dům s vůní zmoklé psí srsti. Přihlašte se a napište ho.

bookcase
18.02.2016 5 z 5

Moc milá knížka, která by mi asi unikla, kdyby mi ji přímo nevracela čtenářka. Začala jsem knížkou listovat a už jsem byla polapena. Vzpomínky autorky na své někdy i svérázné příbuzné. Milé, dojemné i nostalgické.

zimka.r
11.01.2015 4 z 5

Pohodové na klidné odpoledne.

miuk
02.10.2013 2 z 5

Dojemné...Kniha pro nostalgický podvečer.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dům s vůní zmoklé psí srsti v seznamech