Dům na střeše přehled

Dům na střeše https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109257/dum-na-strese-109257.jpg 4 41 41

Americká detektivkářka starší generace vypráví v detektivním románě příběh z chicagského domu. Na ploché střeše domu je umístěna nenápadná nástavba, ve které bydlí bývalá slavná zpěvačka. Jednou, když zpívá pozvané nájemnici domu známou árii, je zvenčí zastřelena a v domě pak dojde během policejního pátrání po pachateli ještě k druhé vraždě a k pokusu o třetí. Napínavý příběh, označovaný za nejlepší a nejznámější autorčinu práci, vyniká pečlivou charakteristikou postav.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Melantrich

The House on the Roof , 1935

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dům na střeše. Přihlašte se a napište ho.

Izu
08.12.2022 4 z 5

Poctivá detektivka.Moc se mi líbila atmosféra starého domu.

milicent2
25.06.2022 5 z 5

Strašně ráda si ji čas od času znovu přečtu. Skvěle napsáno a přeloženo.
Chicago třicátých let - tísnivé napětí ve starém pochmurném domě by se dalo krájet.
Autorka si zlehka pohrává s psychikou všech nájemníků, aby vše vygradovalo nečekaným zvratem v závěru knihy.

KnihovniceVěra
31.03.2022 3 z 5

Tato starší detektivka se mi velmi dobře četla díky poklidnému tempu a omezenému okruhu postav z jednoho domu, druhá půle mě vyloženě bavila, protože byla velmi napínavá, ale konečné rozuzlení příběhu mi přišlo dost neuvěřitelné.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dům na střeše v seznamech

v dalších seznamech3x

detektivní a krimi romány