Duchovní cesta. Sv. 2 přehled

Duchovní cesta. Sv. 2
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202732/bmid_duchovni-cesta-sv-2-202732.jpeg 5 5 5

Průvodní texty napsal a z originálních rukopisů, fotografií a malířských děl Františka Drtikola a dále z textů a fotografií dalších autorů sestavil a k vydání připravil Stanislav Doležal. Další svazek Duchovní cesty z knižnice Františka Drtikola pokračuje v postupném odkrývání dochovaných autentických textových a obrazových materiálů filosofického a uměleckého odkazu Františka Drtikola. Kniha je sestavená z různých rukopisů, samostatných a vesměs přesně datovaných myšlenek, dopisů, písemných záznamů a také ze svědectví a vzpomínek jeho přátel a žáků. Významným způsobem se dotýká i Drtikolovy fotografické spirituální tvorby po roce 1930, což dále umocňuje obrazová část věnovaná jeho mystické malbě z období mezi roky 1931–1948, tedy zachycující její nástup a vyvrcholení po roce 1935, kdy se úplně vzdal fotografické tvorby coby hlavního prostředku svého uměleckého vyjádření.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Duchovní cesta. Sv. 2. Přihlašte se a napište ho.

knih-o-mol
17.03.2021 5 z 5

Na webu nakladatelství Svět jsem viděl upzornění na přípravu třetího dílu této serie ještě před koronavirem. Na nynějších stránkách již nic není.

Balsekar
21.03.2019 5 z 5

Opět pečlivě sebrané střípky na cestě k Poznání. Velké díky S. Doležalovi za předané svědectví arahata F. Drtikola.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Duchovní cesta. Sv. 2 v seznamech

v Právě čtených1x