Drazí zesnulí přehled

Drazí zesnulí https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135724/bmid_drazi-zesnuli-IcV-135724.jpg 4 47 47

V groteskní novele autor brilantně zesměšnil americký „způsob smrti“, který je doprovázen bombastickou pompou pohřebních ústavů.

Literatura světová Novely
Vydáno: , NLN - Nakladatelství Lidové noviny

The Loved One , 1948

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Drazí zesnulí. Přihlašte se a napište ho.

alweryon
16.01.2024 4 z 5

Jsem ješitně pyšný na to, že jsem se královsky bavil a zároveň vím, že tuhle knihu po rodině půjčovat nebudu.

Ani známým. Ani v práci.

A pokud někdy najdu někoho, kdo by se pak na mě nedíval jako na klatého, budu si pískat.

Lenka4
15.01.2024 2 z 5

K tématu i národnosti hlavních postav by se hodil anglický humor. Škoda pohřbených dobrých nápadů.

Lenka.P7
27.03.2023 5 z 5

Skvělá britská satira na některé, nám poněkud vzdálené, aspekty amerického pohřebnictví a pohřebních zvyklostí včetně pohřbívání domácích mazlíčků. Kniha neztratila nic na aktuálnosti ani po 60 letech a s chutí jsem si ji přečetla znovu v novém vydání. Sice to trvalo dlouho, ale i u nás už existují krematoria a pohřebiště pro pejsky a kočičky a možná i menší zvířátka, jen si nejsem jistá, jestli je součástí příslušných obřadů také bohoslužba. Nic naplat, přejímáme americké kulturní vzorce, i když spíše ty méně žádoucí. Chtělo by to nového Evelyna Waugha, aby se po svém vypořádal s genderově neutrálním newspeakem, přepisováním klasických děl včetně pohádek, stresujícím efektem binárních záchodků pro LGBT komunitu, odstraňováním "nevhodných" soch a řadou dalších "progresivistických" idejí, které se snaží učinit náš život plnější a krásnější. Toto vše člověka napadne při čtení této knihy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Drazí zesnulí v seznamech

v dalších seznamech2x

smrt satira anglická literatura Hollywood černý humor pohřby

Evelyn Waugh
anglická, 1903 - 1966