Dravec Mattoni aneb Živá voda přehled

Dravec Mattoni aneb Živá voda https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312757/bmid_dravec-mattoni-aneb-ziva-voda-liter-DBx-312757.jpg 4 33 33

Dnes již legendární kniha popisující fascinující životní pouť Heinricha Mattoniho. Člověka, který se vypracoval z ničeho až na majitele minerálních pramenů a lázní Kyselka, císařského dvorního dodavatele a osobního přítele císařovny Sissi. Člověka vysoce úspěšného v podnikání a v téže chvíli neúspěšného v osobním životě. Člověka celý život bojujícího o své místo v řadě kočárů na cestě do kostela. Nakonec vyhraje a pojede první. Ale... to se sami dočtete. Kniha se stala literární předlohou pro seriál České televize Já, Mattoni.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dravec Mattoni aneb Živá voda. Přihlašte se a napište ho.

lábuska1
16.02.2022

Opravdu hodně čtivá kniha.Přečetla jsem jedním dechem.Klidně by mohla být rozevláčtější...četla bych dál.I seriál se mi moc líbil.Jen by se pan Mattoni divil,co se stalo s jeho Gießhüblem a hlavně v jak žalostném stavu je jeho vila :-(

daza.dt
30.09.2021 5 z 5

Své znalosti o Mattonim bych před touto knihou nastínila několika slovy - Karlovy Vary, minerálka, Kyselka, investor - Toť vše, takže více nic než moc. Na seriál jsem se záměrně nekoukala, knížka je většinou vždy lepší. A byla jsem opravdu velmi mile překvapena, knížka se četla opravdu rychle a skoro sama. Mohla by být více rozsáhlejší - na takto velkou osobnost a bohatost jeho života je 208 stran opravdu velmi velmi málo. Škoda

JancaMia
14.07.2019 4 z 5

Krásný životopisný román, byla radost číst.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dravec Mattoni aneb Živá voda v seznamech