Dramatické báchorky přehled

Dramatické báchorky https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163787/bmid_dramaticke-bachorky-9IS-163787.jpg 4 1 1

Svazek obsahuje vrcholná díla Tylovy dramatické tvorby z let 1847 až 1850: "Strakonický dudák", "Tvrdohlavá žena", "Jiříkovo vidění", "Lesní panna" (nebyla zařazena báchorka "Čert na zemi", pojatá do kritické edice z r. 1953, o níž se toto vydání opírá). Báchorkové motivy Tylových her jsou zhmotněním krásy a čaromoci české přírody nebo zhmotněním a zpřítomněním lidových revolučních tradic českých dějin a podávají obraz života českého lidu v Tylově době. Lidoví hrdinové jeho her nejsou nikdy hříčkami pohádkových sil, nýbrž jsou sami strůjci svého osudu. Ve svých zápasech se nespoléhají na žádnou "nadpřirozenou" pomoc, nýbrž jsou v nich silní právě svou láskou ke krásné České zemi, svým zakotvením v revolučním odkazu svého lidu... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dramatické báchorky. Přihlašte se a napište ho.

1v8na
27.08.2014 4 z 5

Ze začátku mne to vůbec nebavilo, ale pak jsem se jaksi začetla . Měla jsem to přečteno během jednoho dne. Kniha obsahuje čtyři báchorky, ale přiznám se, že jsem si ji sháněla hlavně kvůli Strakonickému dudákovi.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dramatické báchorky v seznamech