Dráček od jezera Titicaca přehled

Dráček od jezera Titicaca https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138606/dracek-od-jezera-titicaca-138606.jpg 4 10 10

Co se to děje? U jezera Titicaca uprostřed Andského pohoří se zničehonic objevil dráček. Jako by nestačilo, že je celý fialový a trochu obtloustlý, navíc ještě místo ohně chrlí mýdlové bubliny. Však se mu za to ostatní zvířátka pěkně smějí. Jednoho dne k jezeru dorazí krásná dračice Marina a zanedlouho se s ní dráček John-John ztratí stejně náhle, jako se objevil. Jeho přátelé, sova Jačamajo, puma Pukara a jaguár Pukaňavi, se kterými si dřív po večerech vyprávěl tajemné příběhy, o něj dostanou strach a vydají se ho hledat. Co když ho unesl zlý duch Čulačaki? Knížka pro nejmenší čtenáře plná roztomilých ilustrací, exotických zvířat a tajemství, která může ukrývat jen hustý amazonský prales.... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

John-John, El dragón del lago Titicaca , 2000

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dráček od jezera Titicaca. Přihlašte se a napište ho.

simca9342
12.02.2024 5 z 5

John -John, malý dráček se znenadání u jezera Titicaca v daleké Peru zjevil jako duch a vypadá to, že tam asi zůstane.
Zanedlouho se ale vytratí i z tohoto místa... jeho kamarádi se ho z důvodu obav kamarádova unesení vydají hledat. To , zda je jak se říká konec dobrý, všechno dobré se dozvíte během čtení :)

V knížce jsou obsaženy černobílé, barevné ilustrace a indiánské názvy doplňující kontext pohádky.
Ke konci příběhu jsou malí čtenáři nenásilnou formou v podobě krátkých otázek nuceni k udržení pozornosti během celého dobrodružství.

tez80
21.04.2020 5 z 5

Dráčka John-Johna jsme dostali od tety, když bylo starším dětem kolem 4-5 let. Knížka na ně zapůsobila a četla jsem jim ji stále dokola. Bavily je i úkoly na konci knihy - dokola a opakovaně. Teď ji čtu znovu s nejmladším (4). Dosud býval rytířem, který draky zabíjel nebo se s nimi kamarádil. Teď musíme být táta drak, máma drak, a miminko drak...
Kniha je velmi inspirující k rozhovorům o jihoamerických zvířatech, přírodě, indiánech a o těch, kteří ničí pralesy.

janaky
20.10.2019

vtipne podaná kniha o priateľstve a zákonitostiach prírody. Veľmi ľahko sa číta. Trampoty dráčika v južnej amerike. :) vrelo odporúčam.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dráček od jezera Titicaca v seznamech

v dalších seznamech1x