Dotyky přehled

Dotyky https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249419/bmid_dotyky-249419.jpg 4 18 18

Nejedná sa iba o poeziu ľúbostnú, i keď Válek v nej mal vždy ťažisko, básne sú nádherne pravideľné a metafory viacúrovňové

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dotyky. Přihlašte se a napište ho.

incognit
13.03.2024 5 z 5

Miroslav Válek je asi opravdu nejlepším slovenským básníkem- a pokud ne, tak je nejblížším alespoň pro mne. Objevil jsem ho někdy v 80 letech za gymnaziálních studií a opomenu-li Préverta a Ferlinghettiho, nenašel jsem od těch dob sobě bližšího. Jeho subtilní dílo i subtilní jednotlivé básně jsou pro mne koncentrátem doby, ve které jsem prožil své mládí a dozrávání.

Atanone
06.11.2023 4 z 5

Miroslav Válek mě v minulosti úplně minul. Stejně jako Lessanka jsem znala pár zhudebněných věcí, u některých jsem zkraje ani nevěděla, že jsou to jeho básně. Pak mi cestu zkřížila sbírka "Slovo", kde jsem projevila snahu, a to i přes věnování Komunistické straně, ale odložila jsem. Ke sbírce Dotyky mě, přiznám se, přivedla posmrtně vydaná píseň pana Lasici "List do vetra".
Souhlasím s Lessanou, že tato poezie je hodně melancholická, což mě v tomto dušičkovém čase neodhání, naopak mi to docela sedlo.

uminaa
04.04.2022 3 z 5

Zbierka Dotyky nie je moje čitateľské "tenkrát poprvé" od tohto autora, a hoci ide o dielo, ktoré stojí za prečítanie, pravdepodobne nebude moje obľúbené. Jednoducho som sa nenaladila na rovnakú vlnu s pánom Válekom. Mojou srdcovkou už asi navždy ostane báseň "Len tak", ktorá v tejto zbierke ale nie je.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dotyky v seznamech

v Právě čtených1x