Don Bosco přehled

Don Bosco
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365010/bmid_don-bosco-N1t-365010.JPG 5 36 36

Životopis don Bosco z pera známeho talianskeho spisovateľa a publicistu...

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Saleziánske katechetické stredisko

DON BOSCO, ELLE DI CI Torino

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Don Bosco. Přihlašte se a napište ho.

Alcarmo
18.03.2023 3 z 5

Poutavý příběh italského světce, i když místy možná trochu jednostranně podaný. Don Bosco očima salesiánského kněze a popularizátora rozhodně stojí za pozornost. Teresio Bosco se touto knihou pokusil vyplnit prostor mezi hezkou pohádkou a kritickými studiemi. Podle mého názoru mírně sklouzává k té první skupině. To ale vůbec neubírá nic z dojmu, který Don Bosco zanechal v srdcích salesiánů, jejich podporovatelů i mnoha čtenářů. Včetně toho mého. České vydání z roku 2004 však narušuje množství chyb (interpunkce, překlepy apod.), vyvolávající otázku, zda někdo knihu redigoval.

Jana512
30.04.2022 5 z 5

Životopis světoznámého italského kněze, který vyrůstal jako chudý chlapec, a proto měl velké pochopení pro chudé hochy, přicházející do města za prací nebo za vzděláním. Věnoval se jim, aby získali nejen řemeslo, ale aby je osamělost nebo nesprávný způsob života, neohrozil. Založil, dnes již po celém světě rozšířenou, Kongregaci Salesiánů. Kniha vznikla při stém výročí úmrtí tohoto světce, kdy působení salesiánů bylo rozšířeno do celého světa.

GabrielleT.
05.12.2021 5 z 5

Krásný životopis krásného člověka. Jedná se o velmi poutavé, inspirativní a povzbudivé čtení. Dona Bosca si zamilujete.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Don Bosco v seznamech

v Právě čtených2x