Dom vo dne, dom v noci přehled

Dom vo dne, dom v noci
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147024/bmid_dom-vo-dne-dom-v-noci-5N8-147024.jpg 4 176 176

Román excelentnej poľskej autorky, ktorá sa vysporiadava so silnými témami, pretavenými prostriedkami magického realizmu, siahajúcimi hlboko do nepokojného bytia kraja, ktorý je nám blízky - ibaže sme ho nikdy takto predtým nevideli.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Aspekt

Dom dzienny, dom nocny , 1998

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dom vo dne, dom v noci. Přihlašte se a napište ho.

petr4927
14.03.2023 4 z 5

Četl jsem od Olgy Tokarczuk 2 knihy a formou jsou si velmi podobné. Nějaký propracovaný příběh nečekejte. Naopak, čekejte roztodivné obrazy malované nikoliv barvami, ale slovy. Tu narazíte na silnější kapitolu, tu na slabší....

Chesterton
12.09.2022 2 z 5

Dokonalý příklad příběhu, kde forma převládne nad obsahem. Obrazy slovy malované, barvité, chvílemi křehké se postupně mění v potrhanou, vybledle urousanou záclonu svým obsahem a směrem přemýšlení.
Tušila jsem, že si nerozumíme, ale nechala se zlákat . . . mě to vyvanulo už před polovinou.
2/2

maruska283
24.04.2022 4 z 5

První tři čtvrtiny knížky bomba.
Pak to vyvanulo.

„Žádná kniha o houbách je nedělí na krásné a ošklivé, na vonící a páchnoucí, na příjemné na dotek a nepříjemné, na hříšné a na ty, které rozhřešují. Lidé vidí té, co chtějí vidět, a nakonec mají to, co chtějí mít. Jasné, ale falešné rozdělení. Zatímco ve světě hub není jisté vůbec nic."

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2002 - Cena W. Reymonta (kniha roku)

Kniha Dom vo dne, dom v noci v seznamech

v Právě čtených6x
v dalších seznamech2x