Doktor za školou přehled

Doktor za školou
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35452/doktor-za-skolou-35452.jpg 4 14 14

Doktor série

Humorné příběhy mladého anglického lékaře, v jehož soukromí se odráží jeho profesionální deformace. Další pokračování úspěšného seriálu o životě mladého lékaře se tentokrát více obrací do jeho civilního života. Sledujeme jeho účast na americké lékařské konferenci a jeho dojmy z amerického prostředí, jeho lásky a trable se ženami, prázdninová dobrodružství i rodinné problémy. Kniha je založena na situačním humoru.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Ivo Železný

Doctor in the Swim , 1962

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Doktor za školou. Přihlašte se a napište ho.

Kvetak1994
24.12.2022 5 z 5

Nemám nejmenší tušení, jak přišel překladatel na název "za školou." Se školou neměla kniha vůbec nic společného, za mě by se měla spíše jmenovat "Doktor v tom plave." (což by možná víc odpovídalo názvu originálu "in the Swim")
To by ostatně mnohem lépe vystihovalo děj knihy. Hlavní hrdina Gaston Grimsdyk, se během krátkého časového úseku zamotá do neuvěřitelného množství humorných bizarních situací, ze kterých vždy, často shodou náhod, elegantně vybruslí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Doktor za školou v seznamech

Richard Gordon (p)
anglická, 1921 - 2017