Dobrodružství malého indiána přehled

Dobrodružství malého indiána https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213834/bmid_dobrodruzstvi-maleho-indiana-hSc-213834.JPG 4 45 45

Autor knížky cestoval roku 1938 Jižní Amerikou. Setkal se tam s indiánským chlapcem, který ho překvapil tím, jak dobře dovedl španělsky. Jmenoval se Togo a za nějaký čas se zbavil nedůvěry k neznámému cizinci. Cizinec mu totiž řekl, že je z Československa, a Togo věděl, že odtud byl i jeho věrný přítel Largo. Vyprávěl Vladimíru Šustrovi o Largovi a vylíčil mu všechny zvláštní příhody, které spolu prožili.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dobrodružství malého indiána. Přihlašte se a napište ho.

Nofar197
06.12.2022 5 z 5

Četla jsem coby devítiletá přesně toto vydání. Dodnes se vidím, jak sedím na schodech v babičcine chalupě, kde jsem jako školačka trávila každé prázdniny, a hltam stránku za stránkou, držím palce indianovi Togovi i statecnemu Largovi, prožívám povstání v Asuncionu i dilema indiánů kmene Maka, Toguv smutek nad ztrátou přítele, ale i humorné chvilky s Ospalym bobrem a jeho bláznivým koněm. Pravda, trochu mi vadil Toguv sklon k chlubivosti, ale budiž. Autenticky příběh z jihoamerické Paraguaye třicátých let minulého století se značně lišil od klasických indianek.

bruntal
29.05.2018 4 z 5

Pěkný dobrodružný, ale celkově smutný příběh z prostředí Paraguaye třicátých let minulého století.

yaja8823
31.10.2017 5 z 5

Paráda. Hezky se to čte, super příběh, miluju čtení o Indiánech, jejich zvycích a jiných kulturách... moc hezky se mi to čte, ale je to i smutné :(

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dobrodružství malého indiána v seznamech

v dalších seznamech1x