Dobrodinec přehled

Dobrodinec
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16643/mid_dobrodinec-7Ih-16643.jpg 4 1 1

Túto knihu inšpirovala skutočnosť, nie je však jej cieľom, aby spodobovala konkrétne udalosti a konkrétnych ľudí a zhoda týchto s literárnym dejom a literárnymi postavami môže byť naozaj iba náhodná.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dobrodinec. Přihlašte se a napište ho.

tazkykamen
07.04.2020 4 z 5

Pri charakteristike tohto zákusku upečeného podľa Kafkovho receptu bude asi najlepšie citovať priamo z knihy : „ rukopis je čudný, určený na to, aby človeka motal a plietol, slušne - zle, horšie - lepšie. Rozhodne sa naň treba poriadne sústrediť " . Napriek čisto intelektuálnej forme je napísaný elegantne ľahko. Samotná téma dobrodinca (rozumej tlačenky v systéme) narába s podobnou myšlienkou a odkazom ako film Prípad Barnabáš Kos (1964). Mňa, ale viac zaujala druhá psychologická rovina príbehu. Práve v nej sa autor inšpiroval Kafkom a podarilo sa mu to na výbornú. Pod vplyvom obáv o budúcnosť sa bolesti hlavy vyvolávajúce predstavy kopia jedna na druhú v labyrinte absurdna, tajomna a psychopatického zveličovania, aby ich nakoniec realita jedným razom roztrhala na franforce ako zlý sen. Dokonalá haluz )

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dobrodinec v seznamech

Ján Beňo