Do pekla na rychlém koni přehled

Do pekla na rychlém koni
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134883/do-pekla-na-rychlem-koni-134883.jpg 4 11 11

Billy the Kid a Pat Garett jsou pravděpodobně největšími legendami Divokého západu. Jen Billyho příběh byl od roku 1930 inspirací pro téměř šedesát celovečerních filmů a mnoha literárních děl. Nyní se českým čtenářům poprvé dostává do rukou rekonstrukce jejich životů a konfliktu postavená na pečlivě sesbíraných faktech a napsaná stejně napínavě, jak dramatická byla skutečnost. Billy the Kid byl zlodějem koní a dobytka, charismatickým desperádem a chladnokrevným vrahem. A obdivuhodným střelcem, zastřelil sám čtyři muže a dalších pět spolu se svými kumpány. Dvě z jeho obětí byli zástupci šerifa, kteří zemřeli při jeho útěku z věznice provedeném za bílého dne, 28. dubna 1881 v Novém Mexiku. Když se zbavil jak svých strážců tak želez svírajících mu nohy, zatančil na verandě věznice vítězný tanec a před zraky ustrašených obyvatel odjel na ukradeném koni. A Billyho známý, nyní však nový šerif Pat Garett, započal svůj slavný hon, který skončil Billyho smrtí. Z cyklu Legendy divokého západu.... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Baronet

To Hell on a Fast Horse , 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Do pekla na rychlém koni. Přihlašte se a napište ho.

Merlinit
24.05.2020 3 z 5

Kniha, v podstatě dokument, je plná jmen, jejichž nositelům se i přes jejich ve svém epizodním vstupu pouze okrajovou roli, dostává obšírných vysvětlivek. Také zde najdete poznámky stran označení zbraní v Americe devatenáctého století a jejich srovnání se zbraněmi starého kontinentu. Obojí prodlužuje v podstatě banální příběh do zbytečně přebujelého a květnatého vyprávění. Kdyby bylo strhující, uvítám je, bohužel se tak nestalo. Dalším autorovým vrtochem byl fakt, že hlavní hrdina v průběhu svého krátkého žití používal několik jmen, v každém údobí jiné, po nichž autor sahal jaksi namátkou, takže v jednom odstavci hovoří o Billym Kidovi, v druhém o Williamu Antrimovi, v třetím o Billitovi a ve čtvrtém jej nazývá "náš desperát", čímž zdaleka nekončí, protože plejáda jmen nabízí ještě podstatně širší paletu a všechna je třeba využít a opatřit patřičnou vysvětlivkou. Z původně zajímavého literárního námětu tak vytvořil poměrně nudnou a utahanou záležitost.

lynxir
22.01.2020 5 z 5

Kniha psaná dokumentárním stylem, ale velmi živě a napínavě, téměř dobrodružným způsobem popisuje do detailů život Billyho Kida a Pata Garreta. Po smrti jednoho z hrdinů trošku ztrácí dech, ale jen na chvíli. Člověk si uvědomí, že romantické westerny jsou opravdu jen pohádkami a skutečný život na Divokém západě byl mnohem drstnější, bezohlednější a skutečné právo téměř neexistovalo. Výborně napsané.

Ranuncul
24.02.2019 2 z 5

Knížka mě zase tak moc nenadchla,čekala jsem mnohem víc. Místy zbytečně preskakovala z jedne postavy na jinou ve snaze být co nejpodrobnejsi

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Do pekla na rychlém koni v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x