Dlouhý, temný čas svačiny duše přehled

Dlouhý, temný čas svačiny duše https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306815/bmid_dlouhy-temny-cas-svaciny-duse-uFv-306815.jpg 4 336 336

Dirk Gently série

Román je druhým případem nekonvenčního šerloka Dirka Gentlyho, kterého Adams stvořil ve chvíli, kdy si potřeboval oddychnout od Stopařova průvodce Galaxií. Dirk Gently, jehož pozoruhodná pátrací metoda opřená o přesvědčení, že všechny věci spolu více či méně zjevně souvisejí, přinesla mnohé ovoce (včetně záchrany světa) už v jeho prvním případě (viz Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho, Argo 2003). V Dlouhém temné čase svačiny duše je tato metoda s úspěchem aplikována znovu, aby rozkryla tajemné okolnosti týkající se ledničky, nápojového automatu, letištní přepážky, jež sama sebe obětuje, a ásgardských bohů, zastupovaných zejména bojovným Thórem.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Argo

The Long Dark Tea-Time of the Soul , 1988

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dlouhý, temný čas svačiny duše. Přihlašte se a napište ho.

moonell
20.05.2024 3 z 5

Tak jak mívám u Adamse často pocit, že sice nemám tušení, co se děje, ale nemůžu se dočkat, až budu zmatená ještě víc, u této knihy jsem bohužel zhruba od půlky byla jen konsternovaná a nechápající. Dočítala jsem čistě z tvrdohlavosti a nejsem si úplně jistá, že jsem pochopila závěr. Možná mi něco uniklo, možná se i mistr tesař někdy utne. Škoda, rozjezd solidní, pak jako kdyby nedokázal udržet tempo ani kontinuitu (paradoxně úplně stejně jako Gaiman v Nikdykde).

Covenant
13.08.2023 3 z 5

Tak u této knihy jsem měl bohužel pocit, že Adams používal stejnou metodu při psaní, jako Gently při vyšetřování. Na začátku jsem si říkal, že se děj krásně odvíjí a jako v předchozím díle, jsem žasnul, že jsem ve druhé třetině knihy a stále se odvíjí. První díl však měl lepší vypointování. Tady mi přišlo, jakoby to autora prostě přestalo bavit a tak popsal všechno co se stalo, v pár větách. Pak přidal něco o Dirkovi a tečka. Upřímně, u Adamse to není tolik o ději, jako o vtipných situacích a rozebírání absurdit. To je to, co mě vždy u Douglase drží a proč knihy od něj rád čtu. Vždycky se objeví nějaká scéna, která mi zvedne náladu. Třeba takový návod, jak si nechat rychle a levně spravit auto nebo proč neotvírat ledničku.

Tomas@S
02.08.2023 4 z 5

Tento druhý příběh holistického detektiva Gentlyho je naštěstí vtipnější a více čtivý a méně praštěný než díl první. Chvílemi byl text zábavný jako u Stopařova průvodce. Škoda že se jedná o poslední knihu o holistické detektivní kanceláří.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dlouhý, temný čas svačiny duše v seznamech

v Právě čtených8x
v dalších seznamech7x