Divoká pustina přehled

Divoká pustina https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431093/mid_divoka-pustina-oqf-431093.jpg 4 59 59

Mrazivé severské putování se psím spřežením Iditarodská stezka spojuje opuštěné zlatokopecké městečko Iditarod ve vnitrozemí s pobřežím Beringova moře a Aljašského zálivu. Název Iditarod v jazyce domorodců znamená „vzdálené místo“ a právě tam míří Gary se svým psím spřežením. Denním propojením s fascinující přírodou pozná sílu, něhu i brutalitu odlehlé divočiny. Na vlastní kůži zažije, jak vypadá hladový vlk i medvěd, a žasne, kolikrát si dokáže sáhnout na dno svých sil.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Alpress

Woodsong , 1990

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Divoká pustina. Přihlašte se a napište ho.

Chesterton
27.08.2023 5 z 5

[audiokniha]
Aleš Procházka alias Snape velkým dílem přispěl k mému nadšení z četby. Sama sobě bych si to tak pěkně nepřečetla :o)
Zvýraznil autorův pokorný přístup ke zvířatům a vnímání přírody. Strhnul mě od prvních slov a já strávila poslední horké dny obklopena chladem Aljašky.
Útržkový styl autora mi nepřekážel, nejednou jsem měla úsměv na tváři a jedinou chybkou na kráse je, že vyprávění je moc kratké . . .
Určitě se k jeho laskavosti v bezesných nocích ještě vrátím - na uspávání ideální :o)
5/4

milary
09.03.2023

Divoká pustina mě překvapivě nezaujala. Překvapivě, vzhledem k tématu. Nesedlo mi zpracování, které zmiňuje třeba i Marek82, Mijagi, Arev122, Lizard...

První (delší) část knihy je složená z nijak nenavazujících epizod ze života v americké divočině. Gary Paulsen v nich popisuje (přesně tak to na mě přes snahu o dramatičnost většinou působilo) zážitky ze setkání se zvířaty, zkušenosti, vedoucí k vlastní proměně, i své začátky s mushingem a tažnými psy.

Druhá část je věnovaná závodu Iditarod, který se jezdí na památku roku 1925, kdy v Nome vypukla epidemie záškrtu. Ta už mě upoutala víc, jen škoda útržkovité stručnosti.

Autor na začátku zmiňuje, že se pokoušel živit mmj. také psaním.
A já bych možná jen přidělila hodnocení a víc bych se knížkou nezabývala, nebýt toho, že jsem právě dočetla Tyrkysovou horu od Diny Štěrbové.
Přenést na někoho nezúčastněného své zaujetí a emoce tak, aby - byť jen na chvíli - dokázal cítit podobně a zachytit podstatu vzdálené zkušenosti, je těžké. Paulsen mi své zaujetí předat nedovedl.

jarin58
11.11.2022 5 z 5

Humor,smutek,láska k přírodě a úcta všemu živému.Vše v jedné úzlé knížce.Stojí zato přečíst.

Knižní novinky (7. týden)

08.02.2020

Kniha Divoká pustina v seznamech