Divné děti a smutná kočka přehled

Divné děti a smutná kočka https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536791/bmid_divne-deti-a-smutna-kocka-66240d069d961.jpg 4 76 76

Klub divných dětí série

< 2. díl

Co když ta smutná kočka patří opravdické čarodějnici? Prázdniny jsou už pomalu na odpis, ale na Milu s Petrem ještě čeká pořádné srpnové dobrodružství. Milini rodiče si totiž pronajali chalupu na venkově, kde dvojice svérázných kamarádů narazí na pár podobně „divných“ dětí ze sousedství. Luisa sice možná tak úplně ujetá není, jenže o to zvláštnějšího má ta kudrnatá cácora bráchu: Eliáš neumí lhát a taky nerad dělá, co se nesmí, a když se mu něco nelíbí, co chvíli se prostě zasekne nebo rovnou zdrhne. Mila s pořádně proříznutou pusou i její věrný stín Petr si však rychle získají sympatie obou malých domorodců, a jakmile jim cestu zkříží nevšední kočka se smutným výrazem, pustí se ve čtyřech do pátrání po jejím majiteli. Indicie vydolované z nepříliš sdílných vesničanů je nakonec dovedou k domu staré paní Machové, která se už dlouhé roky straní lidí a o níž po vsi kolují děsivé historky… Pokračování úspěšného Klubu divných dětí, jehož sympaticky nedokonalí malí hrdinové nadchli mnohé vrstevníky z řad čtenářů i posluchačů.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Divné děti a smutná kočka. Přihlašte se a napište ho.

Alaglesia
26.04.2024 3 z 5

Četla jsem bez znalosti předchozího dílu a nevadilo mi to. Stejně tak mi nevadilo, že je kniha zacílená na dětského čtenáře. Kniha je čtivá, pro mě vleklá. Dynamická a zvratová pro mě byla až poslední čtvrtina knihy. V knize obsazeno několik hlubokých myšlenek, vyřčených dětmi. Připomenutí toho, jak na věci nahlížet jednoduše a nehledat nic za oponou. Prostě to je, tak jak to je.

Doubravka1975
24.04.2024 5 z 5

Budu se opakovat, tak jako u prvního dílu Klub divných dětí.
Dokonalé !!!
Neúplná parta divných dětí odjíždí na poslední týden prázdnin na venkov na chatu. Tam se seznamují se sousedy z vedlejší chaty a spolu a ještě s kočkou, která si je z určitého důvodu najde zažijí hodně velké dobrodružství.
Hold, každý jsme jiný a divný, ať se nám to líbí nebo ne ! A nemusíme být vůbec až tak úplně děti....

Miroslavacte
28.03.2024 5 z 5

Dávno už nejsem dítě, knihu jsem si ale užila i tak, což podle mě svědčí o její kvalitě. :-)

Poslední gambit, Kéž bys tu byl a další knižní novinky (46. týden)

12.11.2023

Kniha Divné děti a smutná kočka v seznamech

v Právě čtených7x
v dalších seznamech5x